14

iPhone SE Plus w przyszłym roku. Bałaganu w portfolio ciąg dalszy…

iphone se plus
Apple kontynuuje rozdrabnianie swojego portfolio. Przygotujcie się, że za rok pojawi się IPhone SE Plus.

Tegoroczny iPhone SE okazał się sporym sukcesem. Nie tylko bowiem firma wypuściła telefon z bardzo mocnym procesorem w przystępnej cenie, ale też – stworzyła kompaktowy smartfon których na rynku po prostu brakuje. Jednak już od jakiegoś czasu widać, że Apple nieco dusi się w przyjętej lata temu przez Jobsa strategii. Najpierw z jednego iPhone’a zrobiły się bowiem dwa (zwykły i plus). Potem trzy (zwykły, pro i max), a za chwilę – zrobią się cztery lub więcej. I kiedy myślimy, że to już wszystko, co czeka nas w tej „generacji” iPhone’ów – niespodzianka, oto nadchodzi kolejny model z kolejnym oznaczeniem. Apple jak widać nie wyczerpało jeszcze zapasów obudów z modelu 8 i za rok szykuje nam się powtórka z rozrywki.

iPhone SE Plus – co o nim wiemy?

Przeciek pochodzi od analityka Tianfeng Securities, Ming-Chi Kuo. Według niego w przyszłym roku Apple będzie chciało powtórzyć trik z tegorocznym SE. Będzie to więc iPhone w „klasycznej” obudowie z przyciskiem Home, ekranem LCD i topowym procesorem – w tej roli oczywiście A14 Bionic. Przecieki sugerują także, że nie będzie to sprzęt wykorzystujący sieć 5G.

iphone se plus

Pierwsze przecieki jak zwykle pozostawiają więc wiele do życzenia w kwestii precyzji, ale kluczowym tu wydaje się fakt, że Apple na dobre zrezygnowało z czegoś takiego jak przejrzystość serii. Oczywiście – daleko im chociażby do bałaganu, który mają u siebie Samsung czy Xiaomi, jednak trend jest po prostu niepokojący.

Źródło