20

Iphone 3G w sklepach od 9 czerwca

Blog gizmodo.com podaje (za swoim tajnym źródłem), że premiera nowego telefonu apple czyli Iphone 3g odbędzie się podczas spotkania WWDC , które odbędzie się 9 czerwca. Nowa wersja Iphone ma być dostępna (niedługo po konferencji) we wszystkich krajach w, których do tej pory była prowadzona sprzedaż tego telefonu. Wraz z nową wersją wszyscy użytkownicy spodziewają […]

Blog gizmodo.com podaje (za swoim tajnym źródłem), że premiera nowego telefonu apple czyli Iphone 3g odbędzie się podczas spotkania WWDC , które odbędzie się 9 czerwca. Nowa wersja Iphone ma być dostępna (niedługo po konferencji) we wszystkich krajach w, których do tej pory była prowadzona sprzedaż tego telefonu.

Wraz z nową wersją wszyscy użytkownicy spodziewają się również poprawy w systemie zarządzającym telefonem – a trzeba przyznać, że jest co poprawiać. Zaczynając od koszmaru związanego z funkcją copy/paste której nie ma, poprzez brak możliwości przeszukiwania naszych kontaktów a kończąc na braku możliwości oglądania filmów w przeglądarce Safari (trzeba jeszcze wspomnieć o kalendarzu który się z niczym nie synchronizuje oraz o braku synchronizacji przez WIFI).

Nowy Iphone ma być dostępny w różnych konfiguracjach cenowych – mam nadzieję, że nasz Orange nie zastosuje najdroższej konfiguracji przeliczając jednocześnie cenę tak, że jeden dolar będzie równy jednemu euro.

Posiadaczy „starego” telefonu również powinna ucieszyć informacja o premierze nowej wersji ponieważ powinni zyskać nowy lub poprawiony system dla swoich telefonów oraz z tego co rozumiem dostęp do sklepu z płatnymi aplikacjami na Iphone pisanymi na bazie SDK jakie niedawno opublikował Apple.

Przyznam, że mnie najbardziej cieszy perspektywa i możliwość kupienia profesjonalnie napisanych aplikacji, które nie będą powodować zawieszania telefonu lub nadmiernego zużycia baterii (tak jak to ma miejsce teraz w przypadku wieleu programów tworzonych na iphone).