38

iPhone 2 czyli 3G i GPS w środku – dostępny od 11 lipca!

WWDC – czyli na co wszyscy maniacy jabłka czekają z niecierpliwością już za nami. Steve (boski) Jobs i tym razem nie zawiódł i ogłosił kilka długo oczekiwanych newsów. Do chwili obecnej sprzedano 6 milionów sztuk telefonu produkowanego przez Apple – użytkownicy iPhone w przeważającej większości (ponad 90%) korzystają zarówno z poczty jak i z przeglądarki […]

WWDC – czyli na co wszyscy maniacy jabłka czekają z niecierpliwością już za nami. Steve (boski) Jobs i tym razem nie zawiódł i ogłosił kilka długo oczekiwanych newsów.

Do chwili obecnej sprzedano 6 milionów sztuk telefonu produkowanego przez Apple – użytkownicy iPhone w przeważającej większości (ponad 90%) korzystają zarówno z poczty jak i z przeglądarki www itp.

To wszystko jednak staje się mało ważne w obliczu nowego Iphone 3G, który jak łatwo się domyślić będzie obsługiwał 3G. To jednak nie koniec niespodzianek – nowy iPhone ma wbudowany GPS (GPS Tracking w Google Maps!) i lepsze baterie które mają wystarczyć na 300 godzin czuwania i do 10 godzin rozmów (5-6 godzin video!). To wszystko dostaniemy za 199$ za 8GB i 299$ za 16 GB (zabrzmiało jak reklama w mango :))

Nowy iPhone wygląda (przynajmniej na zdjęciach) tak samo jak stary, ma poprawione wejście słuchawkowe oraz podobno lepsze głośniki.

W środku oprócz długo oczekiwanej aplikacji do obsługi VOIP znajdziemy wsparcie dla Exchange i technologi push mail oraz dodatkowo kontakty, kalendarz, globalna książka adresowa czyli wszystko co potrzebne jest dla biznesu.Nowy Iphone jest też wyposażony w natywną aplikację do obsługi akcji w serwisie Ebay – mamy więc możliwość dokonywania transakcji oraz śledzenia ciekawych aukcji. Kolejna ciekawostka to wbudowane narzędzie dla blogerów czyli TypePad (za darmo w apple store) – ułatwia prowadzenie bloga przez iphone (szczególnie foto blogów) – ciekawe czy narzędzie to będzie obsługiwać tylko blogi TypePad?

Mamy też wiele gier, bardzo dużo gier, gry 3D ale nie tylko. Z nowych funkcjonalności – będziemy mogli wreszcie szukać w naszych kontaktach czy też otwierać dokumenty stworzone przez MS Office. A gdzie copy paste ? – mam nadzieję, że Apple zlitowało się nad użytkownikami iPhone.

Więcej informacji z dokładniejszym opisem poszczególnych aplikacji i ich możliwości znajdziecie wszędzie – pytanie jakie teraz sobie zadaje to co zrobić ze starym Iphonem ?

Zdjęcia pochodzą z Techcrunch i Apple Store, informacje zebrane z Apple Blog, Twittera, Techcrunch itd.

PS. Właśnie ruszyła strona nowego iPhone 3G.