4

iPad w sklepach 3 kwietnia – Apple potwierdziło datę!

Na stronie apple.com pojawiła się oficjalna informacja o dacie premiery iPada. Urządzenie to trafi do sklepów w US 3 kwietnia – chodzi o model w z WIFI. iPad z WIFI i 3g będzie dostępny w sprzedaży nieco później ale również w kwietniu. Pod koniec kwietnia iPad trafi też na rynek międzynarodowy do takich krajów jak […]

Na stronie apple.com pojawiła się oficjalna informacja o dacie premiery iPada. Urządzenie to trafi do sklepów w US 3 kwietnia – chodzi o model w z WIFI. iPad z WIFI i 3g będzie dostępny w sprzedaży nieco później ale również w kwietniu. Pod koniec kwietnia iPad trafi też na rynek międzynarodowy do takich krajów jak Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Hiszpania, Szwajcaria i UK. Cennik iPada w tych krajach zostanie ogłoszony również w kwietniu.

Co z pozostałymi krajami (bo Polski jak zwykle w pierwszej turze nie widać.) tego na razie nie wiadomo – jest tylko lakoniczna informacja „later this year”

Ciekawa sytuacja jest też z iBook czyli aplikacją do czytania książek w iPad. Każdy użytkownik tego urządzenia będzie mógł ją pobrać za darmo z Appl Store (czemu nie ma jej od razu ?) – dotyczy to jednak tylko mieszkańców US. Co z resztą tego nie wiadomo – tak samo jak nie wiadomo kto będzie mógł kupować ebooki. Czy zasady będą takie samej jak w przypadku innych rzeczy w iTunes?

Tak więc okazało się, że plotka o pojawieniu się iPada w UK dopiero w kwietniu okazała się prawdziwa.