Apple

Korzystanie z Google Chrome na iPadzie nareszcie nabierze sensu

Kamil Świtalski
3

Kilka okien przeglądarki na tablecie obok siebie: tylko tyle i aż tyle. Wkrótce także Google Chrome udostępni wszystkim taką funkcję!

Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Jej przewaga jest miażdżąca i absolutnie nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie coś miało się w tym temacie zmienić. Choć nie da się ukryć, że konkurencja walczy — najlepiej widać to na przykładzie Microsoftu i ich Edge, który regularnie serwuje nam to większe, to mniejsze, nowości. Urządzenia Apple to zupełnie inny świat, gdzie ich autorska propozycja, Safari, działa doskonale. I choć przejście na przeglądarkę Apple nie jest tak łatwe jak może się wydawać bo wielu z nas jest niewolnikami przyzwyczajeń, to... da się. I sam jestem tego doskonałym przykładem. Ale jeżeli nie macie zestawu applowskich sprzętów, sprawy się komplikują — i wtedy Chrome wydaje się naturalnym wyborem. Do tej pory jednak można było zapomnieć o jednej z najfajniejszych opcji oferowanych od czasu iOS 13: korzystaniu z kilku okienek przeglądarki na jednym ekranie. Ale "multitasking" z przeglądarką Google na iPadzie nareszcie zaczyna istnieć!

Zobacz też: iPadOS 14: wszystkie nowości które trafią do tegorocznej wersji systemu

Kilka okienek Google Chrome na jednym ekranie iPada staje się faktem!

Od czasu umożliwienia wsparcia dla kilku okien minął już rok. Google w swoim tempie zabiera się więc za aktualizację, ale lepiej późno niż wcale. W wersji beta przeglądarki Google Chrome (dostępnej na ten moment wyłącznie za pośrednictwem TestFlight) wprowadzone zostało wsparcie dla kilku okien przeglądarki. W praktyce tworzy to kilka instancji tej samej aplikacji, zaś same okienka — jak to w przypadku iPadowego multitaskingu, możemy dowolnie skalować, ustawiać i dostosowywać. Warto jednak mieć w pamięci, że iPadOS nie zezwala na okienka a'la Windows, które będą swobodnie ustawione na tle ekranu głównego — cała przestrzeń musi być zagospodarowana, dlatego trzeba załatać wszelkie dziury na ekranie.

Zobacz też: iPad 8. generacji odesłał mojego iPada Air na emeryturę

Spóźnieni na imprezę, ale lepsze to, niż nic

Google regularnie jest w tyle jeżeli chodzi o ich mobilne aplikacje — w końcu narobili ich tyle, że nie nadążają ;-). Czasem zresztą dochodzi do zabawnych sytuacji, w których to wersje na urządzenia Apple otrzymują nowości jeszcze przed Androidem (tak było chociażby z aplikacją Podcasty). Tutaj ewidentnie nic się szybciej nie zadziało, a szkoda — bo od kiedy korzystam z iPada więcej niż z komputera oraz iPhone'a regularnie zestawiam ze sobą okienka, gdyż tak jest po prostu łatwiej. I rozumiem że wszystkim korzystającym z Chrome'a na iPadOS takiej opcji brakowało, no ale lepiej późno niż wcale. Wsparcie dla kilku okien Google Chrome na iPada powinno trafić do wszystkich w jednej z najbliższych aktualizacji — czyli w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Zobacz też: Najtańszy iPad jeszcze lepszy w niższej cenie!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu