15

Ups. Aktualizacja iOS dla telefonów iPhone psuje łączność

Od razu uspokajamy - najprawdopodobniej nic złego u Was się nie dzieje, ale jeżeli widzicie, że Wasze urządzenia zachowują się nie tak jak trzeba, napiszcie nam o tym! Dzisiaj donosimy o wpadce Apple za wielką wodą - amerykańscy klienci mają problem z działaniem sieci komórkowej po uaktualnieniu do iOS 12.1.3.

Jak donoszą zagraniczne media – użytkownicy telefonów Apple, którzy zainstalowali nową wersję iOS 12.1.3 i znajdują się w sieciach Sprint lub AT&T mogą mieć spore problemy z zalogowaniem się do infrastruktury mobilnej. Niektórzy zgłaszają, że pojawiają się bardzo poważne trudności z zasięgiem – tak, jakby nagle wszystkie BTS-y w okolicy przesunięto znacznie dalej. Apple już wie o tym problemie i obiecuje poprawkę – natomiast nie wiadomo w dalszym ciągu z czego wynikają wspomniane wyżej niedogodności.

Co ciekawe, Apple miało bardzo podobny problem w poprzednim miesiącu – iOS 12.1.2 również sprawiało problemy z zasięgiem. Czyżby wraz z wydaniem kolejnej wersji oprogramowania rozsiano wspomniane niedogodności? Najprawdopodobniej tak.

Apple pracuje nad poprawką

Nic innego gigantowi nie pozostało. Uaktualnienie naprawiające te niedogodności pojawi się najpewniej w ciągu najbliższych godzin. Apple cały czas odpisuje na wypowiedzi narzekających klientów obiecując skonstruowanie nowej wersji oprogramowania – wolnej już bez wad najszybciej jak to tylko jest możliwe.

To już kolejna tego typu wpadka Apple. Wcześniej narzekaliśmy na aktualizacje oprogramowania w urządzeniach z iOS na pokładzie z powodu niedziałających funkcji, słabej stabilności, wydajności, a nawet wspominając o intencjonalnym „throttlingu”.