Wearables

Intel zbuduje coś lepszego od Google Glass? Właśnie dlatego przejął Recon Instruments

Konrad Kozłowski
Intel zbuduje coś lepszego od Google Glass? Właśnie dlatego przejął Recon Instruments
0

Dystans pomiędzy wizją produktu, a jego prawdziwwymi możliwościami nie jest zazwwyczaj tak duży, jak wyglądało to w przypadku Google Glass. Filmy promocyjne robiły ogromne wrażenie, a zapowiedzi Googlersów tylko podsycały gorącą atmosferę wokół produktu. Gdy (w pewnym sensie) trafił na rynek okazało...

Dystans pomiędzy wizją produktu, a jego prawdziwwymi możliwościami nie jest zazwwyczaj tak duży, jak wyglądało to w przypadku Google Glass. Filmy promocyjne robiły ogromne wrażenie, a zapowiedzi Googlersów tylko podsycały gorącą atmosferę wokół produktu. Gdy (w pewnym sensie) trafił na rynek okazało się, że to jeszcze nie to. Ale sam pomysł uczynienia okularów mądrzejszymi nie został całkowicie porzucony. Istnieje firma, która radzi sobie na tym rynku całkiem dobrze, a jest nią właśnie Recon Instruments.

Wizja Recon Instruments różni się od tego co planowało Google. Kanadyjska firma wcale nie zamierza przygotować produktu, który trafi na głowy milionów użytkowników. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Zamiast tego skupiono się na konkretnych zastosowaniach każdego z zestawów. Okulary dla sportowców to odważny kierunek, ale jeśli zrobi się coś naprawdę dobrze, to produkt powinien obronić się sam. Pośród wielu opinii okularów Recon Instruments trudno odnaleźć te skrajnie negatywne. Oczywiście pewne zarzuty się pojawiały, na przykład wobec wydajności oprogramowania czy czasu pracy na baterii, ale są to elementy, których poprawienie nie wymaga gruntownej zmiany założeń.

Za to jeśli chodzi o wrażenia i emocje towarzyszące używaniu okularów Recon Instruments podczas zjazdu na nartach czy podróży rowerem - opisy zawsze były pełne zachwytów. Takie informacje jak prędkość, aktualne położenie czy wysokość przedstawiane w czasie rzeczywistym zaraz przed naszymi oczami z całą pewnością nie są czymś, z czym spotykamy się na co dzień. Co najważniejsze, produkty Recon Instruments dostępne są ogólnie mówiąc na półkach sklepowych i choć nie są tanie, to znajdują nabywców. Warto też dodać, że firma wystartowała jako uniwersytecki projekt biznesowy w 2008 roku, by później trafić do portfolio Intel Capital i uzyskać wsparcie.

Intel prezentuje niesłabnące zainteresowanie technologiami wearable. Na Antyweb mieliście już szansę przeczytać o takich projektach jak Curie - niewielkim, malutkim wręcz układzie, który mieści się w rozmiarach typowego guzika, zegarku Basis Peak, którego rozwój wspiera Intel, połączeniu sił takich marek jak Google, Tag Heuer i właśnie Intela w celu zbudowania zupełnie nowej kategorii smartwatchy oraz właśnie... inteligentnych okularach. Teraz, pracownicy Recon Instruments zasilą szeregi firmy Intel (sekcja New Devices Group), lecz dobrą wiadomością dla wszystkich aktualnych i potencjalnych użytkowników ich produktów jest to, że wszystkie gadżety pozostaną w sprzedaży, w dodatku pod tą samą marką. Mowa tu między innymi o najnowszym produkcie z ich oferty - Recon Jet. Celem wspomnianego zespołu Intela będzie przygotowanie produktu z myślą o szerszym gronie konsumentów i nowych segmentach rynku. To brzmi ciekawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu