1

Intel Coffee Lake H – próbka możliwości mobilnych sześciu rdzeni

intel coffee lake
Użytkownicy laptopów wciąż nie mogą się doczekać mobilnej wersji Coffee Lake. Ale ich wejście na rynek jest już bliskie, jeżeli pojawiają się pierwsze przecieki z testów próbek.

Na chińskim forum zostały wypatrzone zostały zrzuty ekranu wskazujące, na testowanie działającego procesora Intela o oznaczeniu Core i7-8720HQ. W przeciwieństwie do znanych już nam procesorów takich jak Core i5-8250U czy Core i7-8550U, które noszą oznaczenie Kaby Lake Refresh, mamy tu do czynienia z procesorem Coffee Lake H. A więc mobilnym wariantem najnowszej architektury.

Więcej rdzeni w laptopach na horyzoncie

Parametry procesora Coffee Lake H

I to nie byle jakim. Sześć rdzeni, dwanaście wątków wskazuje że mamy do czynienia z jedną z najmocniejszych jednostek z rodziny. Informacje z programów diagnostycznych mogą się źle wyświetlać, albo ulec zmianie. Ale na chwilę obecną mamy do czynienia z CPU, który przy taktowaniu w zakresie 2,4 – 3,6 GHz i pamięci podręcznej 9 MB, jest w stanie rywalizować z desktopowym Core i5-8600K. Tak naprawdę, jakość materiałów z przecieku daje nam więcej pytań niż odpowiedzi. Pewne jest jednak, że już w przyszłym roku, by cieszyć się mobilnie znacznie wyższą wydajnością nie będziemy już skazani na laptopy z desktopowym Coffee Lake.

Coffee Lake H

Jak Intelowi udało się utrzymać TDP na poziomie 45 W przy sześciu rdzeniach, to jeszcze przez jakiś czas pozostanie jego słodką tajemnicą. Podobnie jak dokładne parametry nowych potężnych jednostek centralnych do notebooków oraz ich nazewnictwo. Gigant z Santa Clara z pewnością nie może siedzieć z założonymi rękami, gdy coraz odważniej poczyna sobie AMD.

Źródło: techpowerup