22

Integracja z Xbox i Cortaną – oto pierwsze konsumenckie zmiany w Windows 10

Osoby skupione wokół nowego Windows czekają na najbliższą konferencję, na której Microsoft zaprezentuje to, na co oczekuje się najbardziej – typowo konsumenckie usprawnienia w kolejnej odsłonie okienek. Przy okazji oczekuje się, że gigant uchyli rąbka tajemnicy w sprawie platformy dla smartfonów. Ten miesiąc należał do Cortany, która została ujawniona na wideo – Microsoft prze ku […]

Osoby skupione wokół nowego Windows czekają na najbliższą konferencję, na której Microsoft zaprezentuje to, na co oczekuje się najbardziej – typowo konsumenckie usprawnienia w kolejnej odsłonie okienek. Przy okazji oczekuje się, że gigant uchyli rąbka tajemnicy w sprawie platformy dla smartfonów.

windows 10

Ten miesiąc należał do Cortany, która została ujawniona na wideo – Microsoft prze ku scaleniu rozsianych po ekosystemie rozwiązań. Nie bez powodu mówi się o jednym Windows – a fakt unifikacji zostanie jeszcze mocniej zaakcentowany. Cortana natomiast potrafi jak na razie niewiele w porównaniu z „komórkową” odsłoną – nie można jednak oczekiwac pełnej funkcjonalności we wczesnej wersji rozwojowej systemu.

windows1099015_1020_0

W wyciekłej do Internetu kolejnej kompilacji Windows 10 znajduje się nowa aplikacja dla usługi Xbox. W tym wypadku także mamy do czynienia z bardzo wczesną wersją programu i trzeba się liczyć z tym, że w finalnym wydaniu będzie się ona prawdopodobnie bardzo różnić od tego, co otrzymaliśmy do tej pory. Mamy w niej dostęp do właściwie całości usługi – osiągnięć, listy znajomych, dziennika aktywności oraz sklepu dla konsoli Xbox. Oczekuje się, że nastąpi także integracja ze SmartGlass, dzięki któremu otrzymujemy nowe możliwości obsługi naszej konsoli.

windows1099012_1020_0

Dodane zostały także nowa animacje do TaskView w Windows 10. Ciekawym faktem są kroki ku wyeliminowania tradycyjnego Panelu Sterowania na rzecz ekranu Ustawienia, który odtąd będzie podobny w budowie i funkcjonalności do tego, co oferuje nam w Windows 7, 8 i aktualnej wersji „10” dziesiątki wspomniany wyżej, standardowy panel.

Ponadto, wprowadzono zmiany do Sklepu, który obok aplikacji i gier będzie oferować również muzykę, filmy i programy telewizyjne. To natomiast dowód na to, że Microsoft mocno pracuje nad integracją swoich pokrewnych usług z centralnym repozytorium, jakim jest Sklep Windows. Podobnie może być także z wersją Sklepu dla Windows (Phone) 10.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Źródło: TheVerge