13

Integracja Twittera z nowym iOS 5? Zapowiada się ciekawie

Ciekawą plotkę rozpowiada znany tech bloger Robert Scoble. Otóż według jego źródeł w nadchodzącej wersji systemu mobilnego iOS 5 zobaczymy pełną integrację z tym największym serwisem mikroblogowym na świecie. Oczywiście przez pełną integrację rozumiem coś więcej niż opcję „wyślij na Twittera”. Prawdopodobnie mówimy tutaj o możliwości łatwego wgrywania zdjęć, systemowych powiadomieniach (mam nadzieję, że w […]

Ciekawą plotkę rozpowiada znany tech bloger Robert Scoble. Otóż według jego źródeł w nadchodzącej wersji systemu mobilnego iOS 5 zobaczymy pełną integrację z tym największym serwisem mikroblogowym na świecie.

Oczywiście przez pełną integrację rozumiem coś więcej niż opcję „wyślij na Twittera”. Prawdopodobnie mówimy tutaj o możliwości łatwego wgrywania zdjęć, systemowych powiadomieniach (mam nadzieję, że w nowym iOS pojawią się wreszcie poprawki jeśli chodzi o powiadomienia) i innych połączonych funkcjach.

Szczerze mówiąc dla mnie ta informacja (o ile się sprawdzi) jest dość zaskakująca aczkolwiek sam pomysł wydaje mi się świetny. Można by się oczywiście zastanawiać dlaczego Twitter a nie Facebook choć między FB a Apple nie ma raczej chemii – szczególnie, że Facebook nie dorobił się jeszcze oficjalne aplikacji mobilnej na iPada.

Ciekawy jestem czy Apple tym krokiem wywoła nowy trend jeśli chodzi o systemy operacyjne. Można sobie przecież wyobrazić, że Twitter czy Facebook będą też zintegrowane z klasycznym systemem operacyjnym (choć w tym przypadku nie jest to już tak zasadne).

Wszystkiego dowiem się już niedługo na WWDC 6 czerwca.