0

Infrastruktura Myspace – wywiad z CTO.

Zapraszam do obejrzenia wywiadu jaki przeprowadził Roberta Scoble z szefem od technologi i infrastruktury (CTO) Myspace. Dla przypomnienia , Myspace to jak na razie największy serwis społecznościowy na świecie – jego liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 100 milionów osób. Aber Whitcomb opowiada trochę na temat same infrastruktury jaka utrzymuje tak ogromny portal, co ciekawe w […]

Zapraszam do obejrzenia wywiadu jaki przeprowadził Roberta Scoble z szefem od technologi i infrastruktury (CTO) Myspace. Dla przypomnienia , Myspace to jak na razie największy serwis społecznościowy na świecie – jego liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 100 milionów osób.

Aber Whitcomb opowiada trochę na temat same infrastruktury jaka utrzymuje tak ogromny portal, co ciekawe w przypadku tak dużych serwisów nie mówi się już o liczbie serwerów (która idzie w tysiące) lecz bardziej o liczbie data center. Myspace w tej chwili to 10 data center zlokalizowanych w US i tysiące serwerów ( mieszanina Microsoftu i Linuxa).