Podcast Antyweb Po Godzinach

IKEA to nie tylko meble i klopsiki. To będzie największy rywal/partner Amazona i Google

Konrad Kozłowski
16

IKEA już nie ma prawa kojarzyć się tylko ze sklepem z meblami i... klopsikami. Jej pozycja i znaczenie na rynku smart home cały czas rosną, dlatego w przyszłości będzie to największy rywal/partner Amazona i Google

IKEA będzie największym rywalem/partnerem Amazona i Google

Firma coraz chętniej angażuje się w rozbudowę działu smart home, oferując klientom sterowane zdalnie oświetlenie, rolety czy bezprzewodowe głośniki. Część produktów przygotowuje samodzielnie, inne są opracowywane we współpracy z zewnętrznymi firmami, dlatego na urządzeniach pojawia się nawet ich logo. Głośniki SYMFONISK powstałe w efekcie partnerstwa z Sonosem były pierwszym produktem w ofercie IKEA z logiem innej firmy, ale szwedzki gigant raczej na tym nie poprzestanie. Pytanie, czy w technologicznych kolosach dostrzegą rywali, czy partnerów do współpracy?

W takiej cenie te głośniki należy kupić od razu dwa. IKEA Symfonisk – recenzja

Wywiad z Michałem Gładkim z IKEA - rozmowa na temat smart home

O tym, jak IKEA radzi sobie na rynku smart home, przede wszystkim w Polsce, miałem okazję rozmawiać w Michałem Gładkim z IKEA. W tym odcinku podcastu poruszyliśmy też rolę IKEA w tym segmencie, jej wizję oraz idee, jak również plany na najbliższą przyszłość. Jednym z największych atutów IKEA jest możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem i szansa zaprezentowania mu swoich produktów w ramach ekspozycji, które są w zasięgu ręki konsumenta. Można ich dotknąć i sprawdzić, jak działają, a powszechna dostępność i otoczenie, w jakim znajdują się te gadżety, sprawiają, że wydają się one naturalnym krokiem w urządzeniu wnętrza. Jak powstają takie ekspozycje i z jakimi reakcjami klientów spotyka się IKEA na dziale smart home? Zapraszam do słuchania!

IKEA odkrywa segment gamingowy i wraz z ASUS ROG przygotowuje dla graczy idealne rozwiązania

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Chciałbym, żeby takie meble powstały lata temu! IKEA i LEGO połączyły siły

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu