35

[IFA2014] Nowe Lumie 830, 730 i 735 oraz uaktualnienie Lumia Denim zaprezentowane

Wydarzenie #MoreLumia rozpocznie się za kilka chwil. Z pewnością zobaczymy kilka nowych modeli, w tym tak zwany ‚selfie phone’ czyli Lumia 730. Ponadto mowa była o Lumiach 735 i 830, ale mamy nadzieję, że Microsoft zaskoczy nam czymś jeszcze. Myśle tu także o ciekawych akcesoriach. Zaczynamy lada moment! Konferencję możecie obejrzeć tutaj. Konferencję zaczynamy oczywiście […]

Wydarzenie #MoreLumia rozpocznie się za kilka chwil. Z pewnością zobaczymy kilka nowych modeli, w tym tak zwany ‚selfie phone’ czyli Lumia 730. Ponadto mowa była o Lumiach 735 i 830, ale mamy nadzieję, że Microsoft zaskoczy nam czymś jeszcze. Myśle tu także o ciekawych akcesoriach. Zaczynamy lada moment!

Konferencję możecie obejrzeć tutaj.

Konferencję zaczynamy oczywiście od podsumowań. Nowi partnerzy, czyli połączenie Nokii i Microsoftu. Pierwsze wydarzenie związane z Lumiami pod skrzydłami Microsoftu. Omówiono zaprezentowane ostatnio modele Lumii oraz budżetowy feature phone. Kolejna kategoria to aplikacje – dokonano sporego kroku: 500 nowych aplikacji tygodniowo, także od dużych graczy jak Adobe, Fourquare czy Fitbit.

1

Nowa aktualizacja to Lumia Denim – w niej Cortana jest łatwiej dostępna. ‚Hey Cortana’ aktywuje asystenta głosowego, bez potrzeby odblokowywania ekranu.

2

Poprawki do aplikacji aparatu. Po pierwsze przyspieszono jej uruchamianie i samo wykonywanie zdjęć. Wspierana jest także rodzielczość 4K. Dzięki temu, z filmu możemy skorzystać tworząc dobrej jakości zdjęcia.

3

Lumia Denim na flagowych modelach: 1520, Icon i 930 będzie dostepna w czwartym kwartale 2014. Nowa aplikacja aparatu dostępna będzie w tym samym okresie dla wspomnianych modeli.

Nokia Lumia 830

4

Nowa Nokia Lumia 830 z najnowszą wersją wersją Windows Phone 8.1 Lumia Denim i aplikacjami od Microsoftu. Aparat 10 megapikseli, technologia PureView, obiektyw Zeiss.

5

Lumia 830 wykonuje świetne zdjęcia także w słabych warunkach. W porównaniu z Galaxy S5 i iPhonem 5S zdjęcia wyglądaj znacznie lepiej (Nokia pożałowała slajdu na porównanie zdjęć z Samsunga).

6

Nowe funkcje umożliwiają skorzystanie z lampy w późniejszym czasie – w Dynamic Flash suwakiem decydujemy o stopniu ilości światła na zdjęciu.

Podobnie wygląda opcja sterowania poziomem jasności w zdjęciach HDR. Nokia Storyteller pozwala na przejrzenie kilku sekund sprzed wykonania zdjęcia, co ożywia nasze ujęcia.

7

Nowe akcesorium o niezwykle długiej nazwie (w skrócie HD-10), ale podobno warto się jej nauczyć. Akcesorium podłączamy do TV, a za pomocą NFC i Bluetooth możemy skorzystać z mirroringu naszego ekranu telefonu na telewizorze.

Czterordzeniowy procesor i bateria 2200 w nowej Lumii.

8

Nowa ładowarka bezprzewodowa z opcją powiadomień w formie migającego delikatnego światła w odpowiednim kolorze. Dostępna tylko dla urządzeń z Windows Phone 8.1 i Bluetooth 4.0 i wyższe.

Lumia 830 w cenie 330 euro (bez podatku). Oto porównanie z konkurencją:

8

Lumia 730 i 735

9

Smartfony nastawione na wykonywanie zdjęć selfie, dlatego usprawniono przednią kamerą. Podobnie jak Samsung wczoraj, Microsoft zaproponował wykonanie grupowego selfie, by pokazać jakość zdjęć.

1

Mimo, że selfie wychodzą znacznie lepsze, to filtry i inne dodatki również znajdą zastosowanie – stąd nowa aplikacja.

Tylna kamera oferuje 10 megapikseli.

1

Nokia Selfie App ma ułatwić robienie tych zdjęć także na urządzeniach bez przedniej kamery. Będzie dostępna od dzisiaj w Sklepie Windows Phone oraz preinstalowana na nowych modelach.

Cortana umożliwiać będzie także nawiązywanie połączeń przez Skype’a. Z każdym nowym telefonem Lumia otrzymywać będziemy 3 miesiące darmowych międzynarodowych rozmów.

2

Lumia 730 kosztować będzie 199 euro, a Lumia 735 235 euro.

To koniec wydarzenia. Microsoft stwierdził krótko – Lumie oferują bardzo dużo, za niewiele. Firma stara się sprzedawać telefony z wysokiej półki w najniższych cenach, czego „nie można powiedzieć o Apple”.

Jak Wam się podobają nowe Lumie?