1

I jeszcze jeden i jeszcze raz – One M9 także w wersji phabletowej?

HTC One M9 (Hima) to jeszcze pieśń niezbyt dalekiej przyszłości, jednak wiadomo już, że HTC wraz z kolejną generacją high-endów być może będzie chciał zaatakować także i rynek phabletów, który coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza, że flagowce zaczynają się niebezpiecznie zbliżać do granicy 5,5 cala, która została zarezerwowana właśnie dla takich urządzeń. Źródło informacji […]

HTC One M9 (Hima) to jeszcze pieśń niezbyt dalekiej przyszłości, jednak wiadomo już, że HTC wraz z kolejną generacją high-endów być może będzie chciał zaatakować także i rynek phabletów, który coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza, że flagowce zaczynają się niebezpiecznie zbliżać do granicy 5,5 cala, która została zarezerwowana właśnie dla takich urządzeń.

Źródło informacji pochodzi z Portugalii – Hima Ace Plus ma być 5,5-calowym phabletem z ekranem o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. W dodatku, użytkownik otrzyma stereofoniczne głośniki BoomSound umieszczone na dole i na górze urządzenia, co ma odpowiadać obecnemu designowi telefonów HTC.

Co w środku? Hima Ace Plus ma posiadać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, który zatyka z częstotliwością aż 2,3 GHz. Ten potwór będzie wspierany przez 3GB pamięci RAM, a dla użytkownika zostanie oddane niemało, bo 32 GB pamięci wewnętrznej. Bardzo prawdopodobne, że producent umieści w urządzeniu dodatkowo slot na karty pamięci microSD(XC), co pozwoli na znaczne zwiększenie dostępnej pamięci phabletu.

Fotki popstrykamy oczywiście dwoma aparatami fotograficznymi i tutaj zaczyna robić się bardzo ciekawie. 20MP z tyłu już robi niezłe wrażenie. Natomiast z przodu ma znaleźć się znana już na rynku jednostka – czteromegapikselowa kamera okraszona technologią ultrapikseli. Powiem tak – o ile ten aparat w telefonach HTC był tylko średni, tak umieszczenie go z przodu to już bardzo miły dodatek. Z reguły obecne smartfony oferują stosunkowo niewiele, jak chodzi o aparaty „do selfie”. Najnowsze trendy wskazują na to, że producenci będą się ścigać także i w dziedzinie aparatofonów nastawionych na pstrykanie „fotek z rąsi”.

htc_one_m8

Urządzenie będzie działać na Androidzie Lollipop, a HTC dołoży od siebie Sense UI 7.0. Bateria w tym telefonie średnia jak na taką specyfikację – jedynie 3000 mAh przy bardzo wysokiej rozdzielczości i przy tym procesorze spowoduje, że raczej często będziemy rozglądać się za gniazdkami.

Dodatkowo, Hima Ace Plus ma posiadać czytnik linii papilarnych (mamy nadzieję, że nieco lepiej działający, niż w One Max), który będzie działać także wtedy, gdy ekran jest wygaszony. Niestety nie ma co go oczekiwać na najbliższej imprezie MWC w marcu. Ace Plus powinien zostać wydany około września tego roku.

Grafika: 1, 2

Grafika we wpisie przedstawia smartfon HTC One M8

Źródło: Phonearena