Mobile

Huawei wie doskonale, że użytkownicy oczekują długiego czasu pracy. P20 Plus Cię nie zawiedzie

Albert Lewandowski
0

Wkrótce czekają nas barcelońskie targi MWC, jednak będą one stanowić dopiero wstęp do jeszcze ważniejszych premier. W marcu mamy oficjalnie poznać nowe flagowce Huawei P20. Na temat ich specyfikacji wiemy sporo, ale dotychczas brakowało pewniejszych wiadomości odnośnie ich baterii. Czy te modele będą długodystansowcami?

Wydajna broń

Specjalna konferencja odbędzie się 27 marca w Paryżu. Wiemy już, że wszystkie nowości zostaną wyposażone w ośmiordzeniowy, autorski procesor Kirin 970, którym będzie zarządzał Android 8.1 Oreo z nakładką EMUI 8.1. Wiele wskazuje również na obecność dodatków inspirowanych applowskim Animoji oraz możliwością odblokowania twarzą Face ID.

Huawei P20 Plus zaoferuje ponadto potrójny aparat – jestem ciekaw, czy to rozwiązanie pozwoli uzyskiwać zdecydowanie lepsze zdjęcia niż w przypadku podwójnych. W dodatku zastanawiam się, czym będą różnić się między sobą poszczególne sensory. Możemy liczyć na standardowy komplet, tj. z matrycami RGB oraz monochromatyczną, natomiast trzeci najpewniej będzie wyposażony w teleobiektyw. W końcu trzeba dopracować tryb portretowy.

Inspiracja

Co ciekawsze, właśnie droższa wersja wyróżni się nawet ekranem. Jej wyświetlacz ma być w pełni bezramkowy, jednak nie w taki sposób, jak wygląda to w już oferowanych przez Huawei modelach, a identycznie jak w iPhonie X. Niestety, kolejny producent zdecyduje się na niezbyt estetyczną wysepkę. Naprawdę dziwię się, że producent chce wciąż mocno inspirować się amerykańską firmą – na jej poziomie oczekiwałbym więcej własnych pomysłów w dziedzinie designu. Nie da się jednak ukryć, że w telefonach nikt nie decyduje się też na ryzykowne zmiany w obrębie stylistyki.

Teraz przechodzimy do samych baterii. Huawei P20 będzie zasilany przez akumulator o rozsądnej pojemności 3320 mAh, podczas gdy Huawei P20 Plus przez ogniwo aż 4000 mAh, co jasno pokazuje, że będziemy mieć do czynienia z długo działającym na jednym ładowaniu smartfonem. W dodatku pojawi się w nim tryb ciągle włączonego ekranu. Moim zdaniem Always On Display to nic rewelacyjnego, ale dobrze, że firma go doda.

Niestety wciąż trudno powiedzieć, czy i która wersja otrzyma ekran OLED. Wszystko wyjaśnie się już za miesiąc.

źródło: xda-developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu