Telekomy

Francuzi kupują Play! Grupa iliad przejmuje 100% udziałów w Play Communications

Grzegorz Ułan
107

Prawdziwa bomba na początek tygodnia. Play poinformował właśnie o sprzedaży pakietu kontrolnego przez dwóch głównych udziałowców w Play Communications SA francuskiej Grupie iliad.

Zarząd Play przyjął ofertę kupna 100% udziałów w Play Communications SA, co oznacza, że po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej, Play zmieni właściciela na Grupę iliad.

Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play:

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem.

Grupa iliad to największy operator światłowodowy we Francji, posiadający 20 mln abonentów, świadczący też usługi komórkowe pod marką free na terenie całego kraju, coś jak u nas Orange. Polska to nie pierwszy kraj ekspansji Grupy iliad, usługi komórkowe świadczą również we Włoszech, gdzie mają 8% udział w rynku z 6 mln abonentów. Przejęcie Play w Polsce pozwoli im już na start na obsługę blisko 15 mln abonentów w naszym kraju, co daje prawie 30% udział w rynku telko w Polsce.

Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad:

Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek.

Wygląda więc na to, że Orange uzyska jeszcze mocniejszego konkurenta w walce o numer 1 w Polsce, nie tylko na rynku usług komórkowych, ale i światłowodowych. Zapowiada się więc ostra rywalizacja, zwłaszcza w perspektywie uruchomienia nowej technologii 5G.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu