13

Gracze pomagali wielokrotnie. Czy tym razem też się uda?

Miłośnicy sportów elektronicznych wielokrotnie pokazywali, że potrafią pomagać. Zbierali pieniądze, aby wysłać graczy na zagraniczny turniej,  wspierali dzieciaków z domów dziecka w ramach akcji Esportowa Paczka i nie tylko, a teraz pojawiła się kolejna akcja. Tym razem organizatorzy LAN Party Niepołomice chcą pozyskać 1300 złotych. Swoją akcje ogłosili na wspieram.to. Choć w main streamie gracze […]

Miłośnicy sportów elektronicznych wielokrotnie pokazywali, że potrafią pomagać. Zbierali pieniądze, aby wysłać graczy na zagraniczny turniej,  wspierali dzieciaków z domów dziecka w ramach akcji Esportowa Paczka i nie tylko, a teraz pojawiła się kolejna akcja. Tym razem organizatorzy LAN Party Niepołomice chcą pozyskać 1300 złotych. Swoją akcje ogłosili na wspieram.to.

Choć w main streamie gracze nie mają dobrej opinii, to wśród społeczności jest inaczej. W środowisku sportów elektronicznych co jakiś czas organizowane są jakieś przedsięwzięcia, pokazujące dobre serce miłośników gier.

Kilkanaście tysięcy na zagraniczny wyjazd

Jednym z przykładów jest zbiórka pieniędzy na wysłanie dwóch zawodników StarCrafta na finały World Cyber Games 2009 w Chinach. Zaangażowała się społeczność nie tylko fanów popularnej produkcji Blizzarda, ale także innych gier. Wówczas udało się uzbierać prawie 19 tysięcy złotych, czego później w naszym kraju nikt nie powtórzył. Dzięki zebranym pieniądzom do Chin mogli wylecieć dwaj gracze, którzy w polskich eliminacjach zajęli miejsca, niegwarantujące opłaconego wyjazdu na światowy finał.

To jedna z akcji, napędzanych przez słynne forum Netwars, skupiających fanów produkcji Blizzarda. Użytkownicy wielokrotnie pokazywali swoją siłę, pomagając też w Esportowej Paczce.

Dzieciaki otrzymały mnóstwo gadżetów i pieniądze

Na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Krośnie przekazali pieniądze, które po zsumowaniu z innymi wpłatami dały niezła sumę. Podczas dwóch edycji Esportowej Paczki (druga była dla domu dziecka w Dębicy) udało się zebrać kilka tysięcy złotych oraz takie prezenty, jak: komputer, aparat fotograficzny, mnóstwo ciuchów, płyty z muzyką, ręcznie robioną biżuterię, podkładki pod myszki itp. Osoby angażujące się w zbiórkę robiły wszystko, by mieszkańcom tych placówek umilić święta oraz dzień dziecka.

Takimi akcjami gracze udowadniają, że nie są tacy źli, jak przedstawiają ich media. Często angażują się w wiele przedsięwzięć, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia.

1300 zł na turniej w Niepołomicach

Przykładem są organizatorzy Lan Party w Niepołomicach, którzy od kilku edycji za darmo organizują zajęcie nie tylko ludziom z tamtych rejonów. Coraz częściej ich imprezy odwiedzają osoby z innych zakątków kraju. Kolejna odsłona turnieju ma odbyć się w marcu 2014 roku. Planowane są rozgrywki na kilku platformach, w tym League of Legends, Starcraft II czy Counter-Strike. Tym razem organizatorzy postanowili zgłosić swoje wydarzenie na portalu wspieram.to. Liczą na pomoc nie tylko graczy. Do 27 października chcą pozyskać 1300 złotych, które trafią na sprzęt i narody.

Jest to słuszne posunięcie, bo ostatnio narzeka się na niezbyt dużą ilość małych imprez, a e-sport też ich potrzebuje. Pomoc finansowa od społeczności pomoże w sprawnej organizacji wydarzenia. Tylko czy tym razem gracze spiszą się, jak w poprzednich przypadkach? Jak na razie nikt nie wsparł turnieju, dlatego tym bardziej zachęcam do odwiedzenia strony, gdzie opisana jest cała akcja:

LanParty Niepołomice na wspieram.to