5

gPhone: Wymiary i układ

Choć wszyscy mówią ostatnio o sztucznych kolejkach przed salonami Orange oraz przytaczają domniemane wyniki sprzedaży iPhone 3G w Erze, to myślę, że warto przyjrzeć się opublikowanym dzisiaj przez Engadget danym dotyczącym wymiarów i układu pierwszego telefonu z Androidem – HTC Dream. Według zamieszczonych poniżej informacji, komórka będzie nieco mniejsza od iPhone. Ilustracja: Engadget.com, Źródło: AndroidGuys […]

Choć wszyscy mówią ostatnio o sztucznych kolejkach przed salonami Orange oraz przytaczają domniemane wyniki sprzedaży iPhone 3G w Erze, to myślę, że warto przyjrzeć się opublikowanym dzisiaj przez Engadget danym dotyczącym wymiarów i układu pierwszego telefonu z Androidem – HTC Dream. Według zamieszczonych poniżej informacji, komórka będzie nieco mniejsza od iPhone.

Ilustracja: Engadget.com, Źródło: AndroidGuys

Wymiary urządzenia to: 115 x 55 mm (wys i szr) oraz 16.35 mm (głębokość). Telefon jest więc jak wcześniej wspomniałem nieco mniejszy, ale jednocześnie grubszy od iPhone. Wynika to zapewne z formy HTC Dream, która nie jest zwarta w „jednym kawałku” i składa się z odsuwanego ekranu umieszczonego nad klawiaturą QWERTY. Cieszy mnie jednak, że projektanci postanowili umieścić panel nawigacyjny z prawej strony wyświetlacza (w formie rozsuniętej), gdyż wydaje mi się, że będzie to wygodniejsze rozwiązanie. Większość tego typu urządzeń posiadała panel z lewej (HTC TyTN II). Ciekawy jestem jaka będzie waga HTC Dream.