Na początku Gphone miał być rywalem dla Iphone firmy Apple, szybko jednak okazało się, że pod tą nazwą kryje się nowy system operacyjny dla telefonów komórkowych i PDA. Szybko też okazało się, że nowy system będzie zbudowany w o platformę programistyczną o nazwie Android (zbudowaną na bazie linuxa). Kiedy wiemy już, że Gphone to nie […]

Na początku Gphone miał być rywalem dla Iphone firmy Apple, szybko jednak okazało się, że pod tą nazwą kryje się nowy system operacyjny dla telefonów komórkowych i PDA. Szybko też okazało się, że nowy system będzie zbudowany w o platformę programistyczną o nazwie Android (zbudowaną na bazie linuxa).

Kiedy wiemy już, że Gphone to nie telefon to pytanie jakie się nasuwa w jakich telefonach Google zdecyduje się umieścić swój system operacyjny i jak będą one wyglądały (bo kto będzie ich producentem można w tej chwili już chyba zgadywać).

W intenecie (dzięki serwisowi Gizmodo) pojawiły się pierwsze zdjęcia prototypu GphoneOczywiście nie można sugerować się wyglądem tego urządzenia ponieważ prototyp ma służyć głównie do testowania aplikacji przez developerów i inżynierów i nie musi zachwycać nas swoim wyglądem i designem.

Serwis APCmag.com przewiduje, że pierwsze telefony działające z systemem operacyjnym od google zobaczymy 11 lutego podczas Mobile World Congress expo.

Swoją drogą bardzo ciekawy jestem czy naprawdę system operacyjny zastosowany w urządzeniach mobilnych może aż tak bardzo poprawić użyteczność tych urządzeń w stosunku do tego co możemy z nimi (i w nich) robić już dziś?