Moje przemyślenia

Goście z Kickstartera? "Niewiele lepsi niż pedofile". TheOnion znów zabiera się za technologię "na poważnie"

Gniewomir Świechowski
7

Od lat jestem wielkim fanem TheOnion. Między innymi dlatego, że ich satyryczna dezinformacja kilkukrotnie trafiła na nagłówki - gdy jakiemuś niezorientowanemu copypasta redaktorowi zabrakło poczucia humoru by zauważyć satyryczny charakter źródła. Jednak swego czasu, na technologiczne kwiatki trzeba...

Od lat jestem wielkim fanem TheOnion. Między innymi dlatego, że ich satyryczna dezinformacja kilkukrotnie trafiła na nagłówki - gdy jakiemuś niezorientowanemu copypasta redaktorowi zabrakło poczucia humoru by zauważyć satyryczny charakter źródła. Jednak swego czasu, na technologiczne kwiatki trzeba było polować pomiędzy materiałami osadzonymi zbyt mocno (jak na Polski gust) w amerykańskiej rzeczywistości. Teraz mamy "TechTrends".

Dla nie znających (jeszcze) TheOnion wyjaśniam - jest to serwis informacyjny z pełną powagą podający odwiedzającym wyssane z palca niusy szydzące z różnorodnych patologii, hipokryzji lub po prostu zabawne. Tak tekstowe jak i multimedialne materiały są realizowane z dozą dozą profesjonalizmu i trudno je odróżnić po stylu od tego co faktycznie można zobaczyć np. w amerykańskiej telewizji czy przeczytać prasie, co jeszcze wzmaga komiczny efekt.

Nie odwiedzałem TheOnion od pewnego czasu z braku czasu(sic!), jednak dziś nadrabiając zaległości zauważyłem, że rozpoczyna się nowy sezon "TechTrends" - serii poświęconej technologii. Najnowszy odcinek bierze na tapetę KickStartera (crowdfunding) i finansowane za jego pomocą projekty. Przy raporcie z pełna powagą opisującym korzystających z Kickstartera jako scammerów niewiele lepszych od pedofili ryczałem ze śmiechu kilkukrotnie, więc... po prostu polecam.

Wierzcie mi, traktowanie branży zbyt poważnie szkodzi na mózg. :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu