Google

Google+ wyświetli teraz informacje z twoich kontaktów w profilu

KM
Kamil Mizera
3

Jeżeli macie konto Google i korzystacie z niego aktywnie, to zapewne używacie również Google Contacts do zarządzania waszymi kontaktami. Ta usługa jest szczególnie użyteczna, gdy posiada się jakieś urządzenia z Androidem na pokładzie, gdyż można nasze kontakty zsynchronizować ze smarphonem lub table...

Jeżeli macie konto Google i korzystacie z niego aktywnie, to zapewne używacie również Google Contacts do zarządzania waszymi kontaktami. Ta usługa jest szczególnie użyteczna, gdy posiada się jakieś urządzenia z Androidem na pokładzie, gdyż można nasze kontakty zsynchronizować ze smarphonem lub tabletem. Jest to niezwykle wygodne. Teraz zaś Google przygotowało jeszcze jedną integrację.

Chodzi oczywiście o serwis społecznościowy giganta z Mountain View i Google Contacts, które są ze sobą zintegrowane od zeszłego roku. Teraz jednak będą wyświetlać się w Google+. Nie, nie martwcie się, Wasze kontakty nie wylądują nagle na stronie głównej Google+, ani nawet na waszym profilu. Otóż teraz, jeżeli w naszych kontaktach mamy znajomego z G+, to przy jego profilu w karcie „o mnie”, na samym dole ukaże się nowa kategoria: „Szczegóły z Kontaktów Google”, która wyświetli nam informacje, które już o tej osobie posiadamy: adres, mail, telefon, notatki, etc. Co najważniejsze, tylko my będziemy widzieć te informacje. Dodatkowo z poziomu Google+ możemy przejść do edycji naszych kontaktów.

 

Opcja ta działa również w polskiej wersji językowej Google+, ale co zastanawiające, nie zawsze. Jeżeli wyświetlam profil osoby, którą mam tylko w kręgu obserwowanych, to, mimo, iż mam ją również w moich kontaktach, żadna informacja się nie pokazuje. Postanowiłem sprawdzić, czy jak przeniosę daną osobę do innego kręgu to coś się zmieni. Niestety bez rezultatu.

Niemniej jednak jest to dość ciekawe rozwiązanie. Nie do końca wiem, jak wygląda w tej sprawie kwestia prywatności, ale wydaje się, że skoro te informacje są tylko do naszego wglądu, to nie ma większego problemu. Za to ta integracja to kolejny krok na drodze do skupiania różnych usług w jednym miejscu, którym jest Google+ oczywiście. Według mnie może to być całkiem przydatne, choć nie jest to raczej dodatek, bez którego nie dałoby się żyć.

A co Wy myślicie o tym pomyśle?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlekontakty