4

Google uruchomiło Family Safety Center

Dbałość o naszych najmłodszych w internecie w obecnych czasach jest sporym wyzwanie i bardzo często rodzice nie wiedzą gdzie szukać informacji na temat tego jak można zabezpieczyć dzieci przed nieporządnymi treściami. Google postanowiło więc zrobić coś na kształt centrum informacji dla rodziców gdzie w raz z partnerami przedstawia zarówno narzędzie jak również dobre praktyki jeśli […]

Dbałość o naszych najmłodszych w internecie w obecnych czasach jest sporym wyzwanie i bardzo często rodzice nie wiedzą gdzie szukać informacji na temat tego jak można zabezpieczyć dzieci przed nieporządnymi treściami. Google postanowiło więc zrobić coś na kształt centrum informacji dla rodziców gdzie w raz z partnerami przedstawia zarówno narzędzie jak również dobre praktyki jeśli chodzi o o ochronę dzieci w internecie.

Bardzo cenna inicjatywa szczególnie, że dostarcza wiele materiałów bardzo praktycznych jak chociażby porady jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w internecie, jakie rzeczy dziecko powinno wiedzieć i jak je przedstawić w zrozumiały sposób.
Oczywiście kontrola rodzicielska i edukacja to podstawa ale sam wiem z własnych doświadczeń, że dziecko z jednej strony potrafi nas bardzo zaskoczyć swoją niefrasobliwością a z drugiej strony wiedzą jaką posiada na temat internetu. Często więc w dość nieoczekiwanych miejscach pojawia się zagrożenie.

Polecam gorąco wszystkim rodzicom mający dzieci „w internecie” przejrzeć stronę Google i obowiązkowo strony partnerów gdzie znajdziemy bardzo dużo cennych informacji odnośnie tego jak opiekować się dzieckiem w sieci.