Moje przemyślenia

Google uruchamia strony firmowe w Google+

GM
Grzegorz Marczak
36

Google długo kazało czekać na wprowadzenie stron firmowych do Google+, ale wreszcie są. Pojawiło się już oficjalne info na blogu Google+.. Jeśli chodzi o sam wygląd i układ strony firmowej, to nie ma tutaj wielu niespodzianek. Layout strony wygląda bardzo podobnie do tego co znamy z naszego prof...Google długo kazało czekać na wprowadzenie stron firmowych do Google+, ale wreszcie są. Pojawiło się już oficjalne info na blogu Google+.. Jeśli chodzi o sam wygląd i układ strony firmowej, to nie ma tutaj wielu niespodzianek. Layout strony wygląda bardzo podobnie do tego co znamy z naszego profilu. Mamy główny stream z naszymi informacjami, miejsce na wpisanie informacji o swojej firmie oraz zakładkę ze zdjęciami i filmami.

Podobnie jak w przypadku Facebookowych stron, na Google+ jest też opcja plusowania stron, oraz pokazania ich naszym znajomym. Tak samo jak w przypadku profili prywatnych możemy też zgłosić daną stronę lub ją zablokować oraz oczywiście dodać do odpowiedniego kręgu jeśli chcemy ją obserwować.

Prawdziwą moim zdaniem rewolucją będzie natomiast coś co Google nazwało Direct Connect. Jest to błyskawiczny sposób na znalezienie firmowej strony stworzonej w Google+. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać [+] i nazwę firmy aby szybko dotrzeć do Google plusowej strony firmowej marki, którą poszukujemy.Wygląda na to, że Direct Connect to sposób na re-pozycjonowanie stron w wyszukiwarce. Jeśli ludzie przyzwyczają się do nawyku dodawania [+] przed nazwą poszukiwanej firmy to może okazać się, że domena internetowa zaczyna tracić znaczenie. Tym bardziej jeśli Google odpowiednio wysoko umieści strony firmowe w klasycznych wynikach wyszukiwania.

Oczywiście natychmiast powstaje pytanie o weryfikację strona aby nie wydarzyło się to co mam miejsce na Facebooku. Strony biznesowe mógł założyć dokładnie każdy i takie jakie chciał. Gdyby podobnie było na Google+ to byłby to raj dla wszelkich pozycjonerów, agencji social media itp. Zresztą wiemy jakby się to skończyło "kocham poniedziałek" "mam iphona" itp.

W chwili obecnej dostępne są strony firmowe partnerów Google a możliwość tworzenia nowych jest obecnie jeszcze niedostępna. Pytanie jak i kiedy ją uruchomią pozostaje cały czas otwarte ponieważ Google twierdzi, że jeszcze dużo pracy przed nimi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu