10

Google Translate niebawem przetłumaczy w locie nasze wypowiedzi [prasówka]

Usługa Tłumacza Google znacząco zyska na użyteczności. Twórcy pracują nad wprowadzeniem do aplikacji mobilnej na Androida funkcji przekładania wypowiedzi w czasie rzeczywistym. Miałoby to sprawić, że program stanie się użyteczny również podczas rozmów z obcokrajowcami. Nowość miałaby zadebiutować już niebawem. Tłumacz Google w locie Tłumacz Google ma niebawem w locie tłumaczyć treści widziane przez obiektyw […]

Usługa Tłumacza Google znacząco zyska na użyteczności. Twórcy pracują nad wprowadzeniem do aplikacji mobilnej na Androida funkcji przekładania wypowiedzi w czasie rzeczywistym. Miałoby to sprawić, że program stanie się użyteczny również podczas rozmów z obcokrajowcami. Nowość miałaby zadebiutować już niebawem.

Tłumacz Google w locie

translate

Tłumacz Google ma niebawem w locie tłumaczyć treści widziane przez obiektyw kamery a także nagrane przez mikrofon w urządzeniu. Google robi wszystko, aby uczynić swoją aplikację podręcznym narzędziem każdego podróżującego i nie tylko. O nowościach tych donosi New York Times, nazywając je bardziej inteligentnym mechanizmem tłumaczenia. Nie jest to jednak rewolucja, bo już jakiś czas temu podobne, a nawet robiące większe wrażenie, rozwiązanie zaprezentował Microsoft w komunikatorze Skype. Tam dwie osoby mówiące w różnych językach miały bez przeszkód prowadzić konwersację, która była tłumaczona w locie. Google będzie trudno temu dorównać, ale poczekajmy na efekty.

Więcej Windowsa Phone w Samsungu

A man is silhouetted against a video screen with Microsoft text as he poses with Nokia Lumia 820 smartphone in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica

Jak informuje dziennik Korea Times, Samsung ma rozważać mocniejsze zaangażowanie się w produkcję smartfonów z Windowsem Phone. Dotąd koncern miał na swoim koncie zaledwie kilka słuchawek o niezbyt imponujących parametrach. Trwają jednak rozmowy z Microsoftem, w wyniku których w trzecim kwartale br. mielibyśmy zobaczyć nowe modele. Miałoby to sens, zważywszy na coraz bardziej śmiałe próby uniezależnienia się koreańskiej firmy od Google’a i poszukiwanie alternatyw. Pozostaje pytanie, czy Windows Phone okaże się na tyle satysfakcjonujący, aby na niego stawiać.

Nowe zapisywanie w chmurze w Outlook.com

microsoft-outlook-com

Microsoft chce odświeżyć system zarządzania załącznikami w usłudze pocztowej Outlook.com. Niebawem użytkownicy otrzymają funkcję bezpośredniego zapisywania plików w chmurze OneDrive. Dotąd dostępne były tutaj jedynie dwie opcje: podgląd oraz pobieranie na dysk komputera. Z trzeciej póki co korzystać mogą jedynie wybrani użytkownicy, jednak z czasem ma to ulec zmianie. Kiedy? Nie wiemy.