Płatności i bankowość

Płatności jednym kliknięciem w sieci! Google Pay dostępne już poprzez Przelewy24

Grzegorz Ułan
51

Mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay, wcześniej Android Pay dostępne są w Polsce od prawie dwóch lat. Od października 2016 roku, klienci kilku banków w Polsce mogą wygodnie i bezpiecznie płacić telefonem zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych. Dziś możliwe to tez będzie w sieci, we wszystkich tych sklepach, który wdrożone mają moduł operatora płatności internetowych Przelewy24.

Oznacza to, że praktycznie w każdym sklepie internetowym, będzie można płacić poprzez Google Pay, bez podawania danych swojej karty, już nawet na AliExpress jest to możliwe oraz na Allegro (szczegóły w aktualizacji wpisu). Wprawdzie już wcześniej możliwe to już było poprzez mobilne portfele VISA, Mastercard czy choćby BLIKA, ale poprzez Google Pay będzie to nad wyraz wygodne, no i sporo użytkowników Androida czekało na taką możliwość.

Do weryfikacji płatności służy wirtualny numer konta lub zaszyfrowanie karty, więc użytkownik nie udostępnia sprzedawcy swojego prywatnego numeru karty, zapewniając swoim prywatnym danym pełne bezpieczeństwo.

Szczególnie wygodne to będzie dla użytkowników smartfonów, którzy dokonują zakupów z poziomu swoich urządzeń mobilnych, teraz bez przepisywania danych karty czy wpisywaniu dodatkowych kodów autoryzujących dokonają szybkich i bezpiecznych zakupów w sieci.

Dla przypomnienia, aby móc korzystać z Google Pay musicie dysponować smartfonem z Androidem w wersji minimum 5.0, modułem NFC oraz byc klientem tych instytucji finansowych: Alior Bank
BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Citi Handlowy, DiPocket, Edenred, Eurobank, Getin Bank, ING, mBank, Nest Bank, OrangeFinanse, Plus Bank, Raiffeisen Polbank, Sodexo, T-Mobile Usługi Bankowe.

Źródło: Przelewy24.

Aktualizacja

Po publikacji wpisu dostaliśmy oświadczenie od Przelewy24, publikujemy je w całości:

Wdrożenie Google Pay w Przelewy24 oznacza, że po zaakceptowaniu regulaminu usługi, partnerzy serwisu będą mogli ją dodać do metod płatności w swoich e-sklepach. Obecnie z opcji tej korzysta portal Bilety24. Nie możemy potwierdzić informacji, że wszystkie sklepy i serwisy, korzystające z systemu płatności Przelewy24, mają już aktywowaną opcję Google Pay.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot