10

Google kupuje Digg.com, po co ?

Techcrunch twierdzi, że Google od kilku tygodni prowadzi intensywne negocjacje mające na celu zakup serwisu Digg.com. Podobno też podpisany już został list intencyjny a same negocjacje są w finałowej fazie. Źródła techcrunch podają, że Digg zostanie sprzedany za 200 milionów dolarów. Gdyby okazało się to prawdą z pewnością ci którzy do tej pory zainwestowali w […]

Techcrunch twierdzi, że Google od kilku tygodni prowadzi intensywne negocjacje mające na celu zakup serwisu Digg.com. Podobno też podpisany już został list intencyjny a same negocjacje są w finałowej fazie. Źródła techcrunch podają, że Digg zostanie sprzedany za 200 milionów dolarów. Gdyby okazało się to prawdą z pewnością ci którzy do tej pory zainwestowali w Digg.com (łącznie około 11 milionów dolarów) będą mieli powody do zadowolenia.

Pierwsze plotki o zakupie digg.com przez google lub microsoft pojawiły się już w marcu ale wtedy CEO Digg Jay Adelson wyjaśnił na blogu, że są to tylko plotki. Warto przypomnieć, że Digg utrzymuje się z 3 letniej umowy reklamowej, jaką ma z Microsoftem (który też interesował się przejęciem serwisu) – możliwe jest więc, że Microsoft będzie chciał włączyć się do walki o digg,.com ?

Bardzo ciekawy jestem, po co Google kupuje Digga? Osobiście wątpię aby przejęcie to miało jakikolwiek związane z dotychczasowymi serwisami Google. Nie wyobrażam sobie aby google chciał integrować Digga z swoimi serwisami. Sam aspekt społecznościowy również może być ciężko wykorzystać. Prawdopodobnie, Google kupuje Digg.com dlatego, że może i żeby nie zrobił tego nikt inny (przy okazji wymierzając malutki kuksaniec w nos microsoftu).

Czy plotka ta okaże się prawdziwa przekonamy się w przeciągu najbliższych paru tygodniu bo wtedy to powinny zakończyć się negocjacje.