0

Google Gphone, Docs i Spreadsheets

Google ostro zabrało się za swój pakiet biurowy konkurujący z MS office – jak wiadomo, oferta google jeśli chodzi o biurowe programy jest już dość szeroka ale programy te nie są jeszcze tak funkcjonalne jak ich desktopowe odpowiedniki. Google cały czas stara się poprawiać funkcjonalność swoich aplikacji. W google spreadsheets dodane zostały możliwości zaznaczania i […]

Google ostro zabrało się za swój pakiet biurowy konkurujący z MS office – jak wiadomo, oferta google jeśli chodzi o biurowe programy jest już dość szeroka ale programy te nie są jeszcze tak funkcjonalne jak ich desktopowe odpowiedniki. Google cały czas stara się poprawiać funkcjonalność swoich aplikacji.

W google spreadsheets dodane zostały możliwości zaznaczania i formatowania wiele komórek na raz, zmieniania kolorów wielu komórek jednocześnie, ukrywania wierszy i kolumn oraz poprawiono opcje drukowania.


To jednak nie koniec zmian jeśli chodzi o aplikacje biurowe google – ostatnio wypuszczona została mobilna wersja google Docs – dzięki niej będziemy mogli podglądać przez nasz telefon komórkowy nasze dokumenty (wprawdzie z arkuszem kalkulacyjnym są pewne zawiłości jeśli chodzi o podgląd ale prezentacje i dokumenty powinny wyświetlać się normalnie)Na koniec plotka na temat tego jakoby telefon od google czyli Gphone (w sumie nie wiem jeszcze czy Gphone będzie zwykłym telefonem z systemem operacyjnym od google, czy też będzie to zabawka w stylu Iphone) miał być dostępny w sprzedaży jeszcze w te święta. Nie jest to pierwsza plotka na temat tego telefonu i zapewne nie ostatnia – w końcu jednak, któraś musi okazać się prawdziwa.