47

Google.com z własnym tłem – tego jeszcze nie było!

Ascetyczny wygląd wyszukiwarki Google niedługo przejdzie do historii. Nie oznacza to, że strona będzie świecić banerami reklamowym – wręcz przeciwnie. Każdy będzie mógł już niedługo użyć własnego tła dla strony głównej wyszukiwarki (i nie chodzi tutaj o iGoogle). Marissa Mayer VP Google ogłosiła, że w ciągu kilku najbliższych dni mieszkańcy US będą mogli zmienić białe […]

Ascetyczny wygląd wyszukiwarki Google niedługo przejdzie do historii. Nie oznacza to, że strona będzie świecić banerami reklamowym – wręcz przeciwnie. Każdy będzie mógł już niedługo użyć własnego tła dla strony głównej wyszukiwarki (i nie chodzi tutaj o iGoogle). Marissa Mayer VP Google ogłosiła, że w ciągu kilku najbliższych dni mieszkańcy US będą mogli zmienić białe tło Google.com na dowolny obrazek pochodzący z własnych zasobów lub z tego co przetrzymują w serwisie Picasa. Reszta świata będzie musiała na tę możliwość poczekać chwilkę dłużej.

Google.com jest jedną najczęściej wyświetlanych stron www w codziennym obcowaniu z internetem – od teraz będziemy mogli upiększyć ją zdjęciem rodzinki, ulubionego samochodu (jak ktoś lubi), pięknego krajobrazu czy czymkolwiek chcemy. Ciekawe czy to początek upiększania Google ? Widać, kolorowy Bing zrobił jednak pewien wyłom w myśleniu o tym jak może wyglądać wyszukiwarka, i że odrobina grafiki czy też dobre zdjęcie jako tło to jednak nic strasznego.Skorzystacie z możliwości wgrania zdjęcia/tła na główną stronę „waszej” wyszukiwarki?