8

Google centralizuje profil.

Google Profile do tej chwili dostępne są w pojedynczych serwisach takich jak Google Reader czy Google Map. Generalnie profile jak sama nazwa wskazują mają służyć do pokazywania i prezentowania naszej osoby w serwisach i usługach od google. Centralizacja profilu to dobry pomysły, nie będziemy musieli wielokrotnie wypełniać danych na swój tematy tym bardziej, że dane […]

Google Profile do tej chwili dostępne są w pojedynczych serwisach takich jak Google Reader czy Google Map. Generalnie profile jak sama nazwa wskazują mają służyć do pokazywania i prezentowania naszej osoby w serwisach i usługach od google.

Centralizacja profilu to dobry pomysły, nie będziemy musieli wielokrotnie wypełniać danych na swój tematy tym bardziej, że dane te wprowadzamy do serwisów pochodzących od jednego producenta.

W chwili obecnej w profilu podawać możemy takie informacje jak Nick, imię i nazwisko (dostępne tylko dla naszych kontaktów), swoją stronę domową, miasto, zawód itp. Oczywiście możemy też dodać kilka linijek informacji na swój temat – oczywiście nie zabraknie również możliwości dodania własnego zdjęcia.Wszystkie informacje wpisane w profilu google z tego co się dowiadujemy będą dostępne publicznie to znaczy, że mogą znaleźć się również w wynikach wyszukiwarki.