15

Google : 190 milionów urządzeń z Androidem, 200 milionów użytkowników Chrome, 40 milionów G+

Przy okazji ogłoszenia kwartalnych wyników finanowych (przychody 33% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, szczegóły macie w linku powyżej), Larry Page podał kilka innych liczb, odnośnie produktów Google, które naprawdę robią wrażenie. Po raz pierwszy od otwarcia Google Plus dla wszystkich, oficalnie podał liczbę aktywnych jego użytkownikó w liczbie 40 miliionów. Dla jednych to […]

Przy okazji ogłoszenia kwartalnych wyników finanowych (przychody 33% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, szczegóły macie w linku powyżej), Larry Page podał kilka innych liczb, odnośnie produktów Google, które naprawdę robią wrażenie.

Po raz pierwszy od otwarcia Google Plus dla wszystkich, oficalnie podał liczbę aktywnych jego użytkownikó w liczbie 40 miliionów. Dla jednych to duzo, dla innych mniej niż 800 milionów FB, ale jak zaznacza Larry Page, dopiero wystartowaliśmy.

Ciekawie też brzmiała zapowiedź Pagea odnośnie kolejnego kwartału i Google+. Wygląda na to, że czak nas jeszcze większa integracja wszystkich usług Google z Google+

„Last quarter we shipped the plus, now we are going to ship the Google part.”

Inne liczby również tłumaczą optymizm LP w swoich wypowiedziach – 190 milionów urządzeń z Androidem, wzrost ze 130 mln w lipcu. 3,4 miliarda zdjęć przesłanych do Google+. Jak wyglądają przychody z mobile? 2,5 miliarda dolarów czyli ok 150% wzrost w stosunku do zeszłego roku. Jeśli ktoś miał kiedykolwiek wątpliwości odnośnie wartości Androida i jego potencjału przychodowego to te 2,5 miliarda chyba je rozwiewają. Google nie przedstawiło wprawdzie dokładnych źródeł związanych z tą kwotą ale można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że to co zarabiają w obszarze mobilny jest pochodną rozwoju i popularności ich systemu mobilnego.

Sytuacja związana z Google Chrome również napawa optymizmem. W październiku bowiem ta relatywnie młoda przeglądarka od Google może pochwalić się bazą 200 milionów użytkowników co daj jej ok 15% rynku. W niektórych krajach EU Chrome jest już na drugim miejscu wyprzedzając Firefoxa.

Mając na w gotówce (inwestycje krótkoterminowe itp.) ponad 40 miliardów dolarów, bardzo pozytywny cash flow oraz kilka bardzo dobrze rokujących produktów jak Google+, Android i Chrome, Google ma wreszcie realną szansę na zbudowanie kolejnych „mocnych” źródeł przychodów.