Nie chce mi się wierzyć, że wprowadzając taką opcję systemową osoby odpowiedzialne za nią chociaż raz nie zrestartowały testowego smartfona, by sprawdzić czy zadziała. Nie działa, zarówno po ustawieniu Google Chrome jako domyślnej przeglądarki, jak i Gmail jako domyślnego klienta poczty e-mail, po restarcie iPhone ustawienia wracają do domyślnych ustawień.
No ale, jeśli chcecie się pobawić można to zrobić, w końcu nie co dzień restartujecie smartfony. Aby zmienić domyślnego klienta poczty, trzeba uruchomić z menu – Ustawienia – Gmail lub inna aplikacja pocztowa – Domyślna aplikacja poczty i ustawiamy własną. Podobnie rzecz się ma z przeglądarką.
W obydwóch przypadkach, sprawdziłem przed chwilą, po restarcie telefonu mój iPhone wrócił do domyślnych ustawień, czyli Safari jako domyślna przeglądarka i Apple Mail jako domyśłny klient poczty.
Prawdopodobnie to błąd, który Apple przy okazji kolejnych aktualizacji iOS naprawi, ale i tak pozostawia to niesmak. Wiele osób korzystających z iPhone i jednocześnie z Windowsa na komputerach woli na smartfonach korzystać z Google Chrome i Gmaila, tak jak stacjonarnie, więc to była dla nich długo wyczekiwana funkcja szkoda, że nie działa tak jak powinna.
Więcej z kategorii iOS:
- Microsoft uwielbia iOS-a. Zaktualizowane aplikacje ucieszą użytkowników iPhone'a
- Statystyki iOS-a spadają, ale Apple to nadal lider jeśli chodzi o aktualizacje
- Apple powinno wziąć sobie tę wizję iOS 15 do serca. System dużo by zyskał na takich rozwiązaniach!
- iOS 15: wszystko co wiemy o przyszłorocznej wersji mobilnego systemu Apple
- Programowanie dla najmłodszych? Warto zacząć z grą Scottie Go! Labyrinth Mobile