12

Można już ustawić Gmail jako domyślnego klienta poczty na iPhone, ale tylko na chwilę;)

Apple wydaje się, że poczyna sobie żarty z użytkowników iPhone, jedna z nowych funkcji w iOS 14 pozwalająca ustawić domyślną przeglądarkę inną niż Safari i domyślnego klienta poczty innego niż Apple Mail działa, ale tylko na chwilę.

Nie chce mi się wierzyć, że wprowadzając taką opcję systemową osoby odpowiedzialne za nią chociaż raz nie zrestartowały testowego smartfona, by sprawdzić czy zadziała. Nie działa, zarówno po ustawieniu Google Chrome jako domyślnej przeglądarki, jak i Gmail jako domyślnego klienta poczty e-mail, po restarcie iPhone ustawienia wracają do domyślnych ustawień.

No ale, jeśli chcecie się pobawić można to zrobić, w końcu nie co dzień restartujecie smartfony. Aby zmienić domyślnego klienta poczty, trzeba uruchomić z menu – Ustawienia – Gmail lub inna aplikacja pocztowa – Domyślna aplikacja poczty i ustawiamy własną. Podobnie rzecz się ma z przeglądarką.

W obydwóch przypadkach, sprawdziłem przed chwilą, po restarcie telefonu mój iPhone wrócił do domyślnych ustawień, czyli Safari jako domyślna przeglądarka i Apple Mail jako domyśłny klient poczty.

Prawdopodobnie to błąd, który Apple przy okazji kolejnych aktualizacji iOS naprawi, ale i tak pozostawia to niesmak. Wiele osób korzystających z iPhone i jednocześnie z Windowsa na komputerach woli na smartfonach korzystać z Google Chrome i Gmaila, tak jak stacjonarnie, więc to była dla nich długo wyczekiwana funkcja szkoda, że nie działa tak jak powinna.