Startups

Głosowanie na najlepszy pomysł na startup (konkrus o 5% udziałów) !

Grzegorz Marczak
Głosowanie na najlepszy pomysł na startup (konkrus o 5% udziałów) !
189

Odpowiedz na konkurs związany z pomysłem na startup (przypomnę iż zwycięski pomysł będzie realizowany w ramach akcji startupschool a autor otrzyma 5% udziałów w serwisie) przeszła przyznam moje najśmielsze oczekiwania. Liczyłem się z tym, że będzie sporo pomysłów ale nie myślałem, że będzie ich pon...

Odpowiedz na konkurs związany z pomysłem na startup (przypomnę iż zwycięski pomysł będzie realizowany w ramach akcji startupschool a autor otrzyma 5% udziałów w serwisie) przeszła przyznam moje najśmielsze oczekiwania. Liczyłem się z tym, że będzie sporo pomysłów ale nie myślałem, że będzie ich ponad 200. Przegląd i wybranie TOP19 skończyliśmy wczoraj koło godziny trzeciej w nocy.

Zgłoszone pomysły były bardzo różne, niektóre bardzo ciekawe i inspirujące, niektóre unikalne, niektóre nie przemyślane lub też nierealistyczne. Bardzo cieszy mnie jednak fakt, że tyle osób zechciało się podzielić swoimi pomysłami i uznało, że nawet jeśli dowie się o nich świat to i tak się nic nie stanie skoro sami nie będą ( z różnych powodów) ich w stanie realizować.

TOP19 pomysłów które zostały wybrane do głosowania jest to miks tego co już istnieje na rynku (czyli próba zrobienia czegoś jeszcze raz ale lepiej i z inną mechaniką), połączonych startych i nowych pomysłów oraz kilka całkiem unikalnych koncepcji.

Przed rozpoczęciem głosowania polecam zapoznać się z krótkimi opisami pomysłów (umieszczone pod spodem). Dla ułatwienia każdy z pomysłów ma przypisany numer, który możemy znaleźć również w skróconym opisie. Przypomnę, że głosujemy do 15 czerwca do południa!

[poll=20]

Numer 1 Autor Ryszard Szopa
Aplikacja webowa która wspomagałaby zarządzanie mikroprzedsiębiorstwem (takim startupem na przykład ;). Pomagałaby ona w prostej księgowości, przygotowywaniu faktur, płaceniu rzeczy typu składki ZUS, itp., a także była w stanie wygenerować w miarę sensowne raporty... (czytaj pełny opis).

Numer 2 Autor: Przemek
Serwis motywujący, wspomagający osiąganie celów. Użytkownik ustala mierzalny cel jaki chce osiągnąć (np. schudnięcie 5 kg, rzucenie fajek itp) i jego ramy czasowe (np do wakacji, do czerwca 2010). Może zdefiniować “przyjaciela-motywatora”, który będzie powiadamiany o jego postępach i będzie mógł go motywować...(czytaj pełny opis)

Numer 3 Autor : MrCichy

Serwis dla kolekcjonerów: umożliwia skatalogowanie i zarządzanie własnymi kolekcjami filmów, gier, muzyki czy książek. Po określeniu przedmiotu kolekcji (książka, film) i wpisaniu tytułu albo autora serwis łączy się np. z last.fm albo IMDB, aby pobrać stamtąd komplet informacji na temat danej pozycji... (czytaj pełny opis)

Numer 4 Autor: Marko
serwis dla matek które wyszukują nianie i dla niań którte szukają pracy dwie grupy docelowe które zawsze siebie szukają ale jednak nie mogą się znaleźć. Nianie zgrupowane w serwisie można szkolić oraz tworzyć lokalne biura... (czytaj pełny opis)


Numer 5
Autor: Dulo
Wpisujesz składniki, które masz w lodówce/półce/spiżarce, wyszukiwarka wybiera pasujące przepisy(dobrze tagowane), ewentualnie proponuje 1-2, składniki które należy dokupić. Wyszukiwarka ma za zadanie dobrze zinterpretować wpisane dane, ewentualnie zaproponować coś podobnego...(czytaj pełny opis)

Numer 6 Autor: Paweł Koperdowski
Krótko: społecznościówka dla osób walczących z nadwagą. Oprócz standardowych funkcji wykresy zmiany wagi i inne statystyki. Głównie chodzi o to, aby każdy siebie wspierał w zrzucaniu kilogramów...(czytaj cały opis)

Numer 7 Autor: Adam Słysz

Codename: pymo – czyli pytania mobilne. Aplikacja internetowa pozwalająca na zadawanie pytań w odpowiednich działach odpowiednio dodając tagi. Ludzie którzy obserwują dane tagi dostają wybraną przez siebie drogą powiadomienie (strona, mail, blip, gg, twitter, n-k)...(czytaj cały opis)

Numer 8 Autor: Stefan
Pomysł : Platforma do wrzucania pomysłów na start-upy, biznesy itd.
Zarobki : 5 % udziałów od użytego pomysłu w każdej spółce (link do pomysłu)

Numer 9 Autor: Qb

Obliczarka średnich kosztów remontu lub/i budowy domu opierająca się na podstawowych danych wprowadzonych przez użytkownika (remont – np. podając wymiary pomieszczenia uzyskujemy koszt malowania i teoretyczny czas jego trwania..np. czy zdążysz w weekend...(czytaj cały opis)

Numer 10 Autor: Tomasz Skupiewski
Internetowa platforma rekompensat wierzytelności. Przykładowo firma “A” zalega płatności firmie “B”, firma “B” ma zobowiązania w stosunku do “C”, a “C’ zalega firmie “A”. Oczywiście taki łańcuszek mógłby składać się nawet z 5-6 firm. System wyszukiwałby na podstawie wprowadzonych transakcji takie połączenia i informowałby zainteresowane podmioty...(czytaj pełny opis)

Numer 11 Autor: Konrad

Zarządzanie nieruchomościami/ruchomościami: Masz wolne mieszkanie, dom czy choćby pokój? Szukasz dodatkowego źródła przychodu? Masz możliwość prowadzenia własnego “hotelu” – zysk gwarantowany znacznie większy niż w przypadku stałego wynajmu miesięcznego. Serwis oferuje interfejs dla ludzi szukających noclegu (interfejs google maps) jak i dla tych...(czytaj cały opis)

Numer 12 Autor: Paweł Małkowski

Strona lekko społecznościowa z serialami TV. W funkcjonalności widziałbym kalendarz z opisami i informacjami o serialach, dodatkowo widgety na strony WWW, aplikacja na iPhone’a, Androida + możliwość dodawania do każdego z odcinków linków kierujących do dowolnych ;) stron...(czytaj cały opis)

Numer 13 Autor: Dot
Strona pomagajaca przy nauce roznych jezykow.Definiujesz jakich jezykow chcesz sie uczyc. Przy pierwszej sposobnosci przechodzisz przez test okreslajacy twoj poziom zaawansowania.Nastepnie system planuje twoja nauke lub wskazuje slabe strony nad ktorymi nalezy popracowac...(czytaj cały opis)

Numer 14 Autor: Kamil Matysik
ShopID – platforma integrująca e-commerce z wykorzystaniem idei OpenID. Obecnie internetowi konsumenci zmuszeni są do posiadania konta w każdym interesującym ich sklepie, pamiętania loginu i hasła do każdego z nich. ShopID byłby platformą która pozwalałaby na logowanie się do każdego zrzeszonego sklepu za pomocą jednego loginu i hasła (np. user.shopid.pl)....(czytaj cały opis)

Numer 15 Autor: bialazz
Szybkie Zaklady : Zakladasz sie o cokolwiek z kimkolwiek :) np, daje 100 zl ze jutro w wiadomosciach durczok kichnie lub zaloze sie o 500 zl ze nie spadnie ani kropla w wawie pomimo ze zapowiadali ..(czytaj cały opis)

Numer 16 Autor: Js
A ja proponuję portal Studencko(-uczniowski) ;) to zbierania notatek, materiałów i wszelkiego rodzaju wymiany informacji, tak potrzebnej uczącym się. Mógłby oferować moduły wgrywania skanów/obrazów z notatkami i zaznaczanie odpowiednich fragmentów online (to dla tych nie umiejących obsługiwać podstawowych programów graf)...(czytaj cały opis)

Numer 17 Autor: Azazello
Jednak serwis nie był by kopią iTunes tylko polskim odpowiednikiem i dostępnym dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych. Sprzedaż płyt leci na łeb na szyje – jest to bardzo dobry moment do wejścia w tą branżę. Zasada działania jest bardzo prosta zamiast iść do sklepu czy kupować w Internecie płyty lub pojedyncze utwory zamawiali byśmy je bezpośrednio na nasze telefon (oczywiście istniała by możliwość ich kupowania również przez stronę WWW)....(czytaj cały opis)

Numer 18 Autor: Daniel

Moim pomysłem jest platforma korepetycji online. Napisze tylko w skrócie bo nie bede przysparzał wiecej pracy czytelnikom. Dwie grupy, nauczyciele, osoby chcące udzielać korepetycje i uczniowie. W serwisie byłaby tabela ofert korepetycji, różne przedmioty, zagadnienia oraz nauka jezyków. Korepetytorów można oceniać co podnosi...(czytaj cały opis)

Numer 19 Autor: dzejmsdin
Coś jak parking domen, ale z wartościowym dla odbiorcy, uaktualniającym się contentem. Ci co zjadą na parking niech nie poprzestaną na toalecie, ale zatrzymają się na dłużej i np. zjedzą kanapke ;)...(czytaj cały opis)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu