1

Geoblog.pl – miejsce dla podróżników.

Niedawno została uruchomiona „beta” wersja serwisu Geoblog.pl. Jest to miejsce w którym każdy podróżnik może prowadzić bloga opisując w nim swoje przygody podczas podróży. Opisując swoją podróż i wymieniając nazwy odwiedzonych miejscowości serwis sam zaznaczy nam na mapie przebytą drogę wyliczając ilość przebytych kilometrów oraz pokazując całą przebytą trasę. Blog, który prowadzimy na geoblog.pl jest […]

Niedawno została uruchomiona „beta” wersja serwisu Geoblog.pl. Jest to miejsce w którym każdy podróżnik może prowadzić bloga opisując w nim swoje przygody podczas podróży. Opisując swoją podróż i wymieniając nazwy odwiedzonych miejscowości serwis sam zaznaczy nam na mapie przebytą drogę wyliczając ilość przebytych kilometrów oraz pokazując całą przebytą trasę. Blog, który prowadzimy na geoblog.pl jest dedykowany podróżą – możemy dodawać opisy dla poszczególnych etapów podróży, dodawać zdjęcia itp.

Pomysł moim zdaniem bardzo ciekawy – chętnie przejrzałem parę pierwszych wpisów w których autorzy opisywali swoje przeżycia z podróży po tak egzotycznych krajach jak Mongolia, Chiny czy Laos.

Sam serwis jest jednak jeszcze mocno niedopracowany – właściwie nawigacja po serwisie nie istnieje. Nie wiadomo jak zobaczyć więcej blogów użytkowników niż te wymienione na stronie głównej. Właściwie nie wiadomo co można w tym serwisie robić oraz jak dostać się do innych wpisów użytkowników. Braki w serwisie są tak duże iż nie można za wiele o tej stronie napisać (brak jest nawet pliku z pomocą).

Tak więc pomysł dobry i moim zdaniem ciekawy – jednak zaprezentowanie go w takiej formie jak jest to w tej chwili raczej odstrasza potencjalnych użytkowników. Oczywiście jest moda w trendzie web 2.0 aby serwis uruchamiać w fazie „beta” i czekać na uwagi użytkowników. Jednak nie należy przesadzać z fazą „beta” tak jak jest to w przypadku geoblog.pl.