Startups

Gdzie są dobre polskie startupy? Sprawdźcie to zestawienie a może je znajdziecie

Grzegorz Marczak
70

Mniej więcej takie pytanie zadałem na Facebooku. Trochę prowokacyjnie ale też trochę szczerze pytając się co ciekawego ludziom wpadło w oko, czy powstało coś co uciekło mojej uwadze itd. W odpowiedzi oprócz dyskusji o startupach pojawiła się też dłuższa lista serwisów, które polecali komentujący....

Mniej więcej takie pytanie zadałem na Facebooku. Trochę prowokacyjnie ale też trochę szczerze pytając się co ciekawego ludziom wpadło w oko, czy powstało coś co uciekło mojej uwadze itd. W odpowiedzi oprócz dyskusji o startupach pojawiła się też dłuższa lista serwisów, które polecali komentujący.

Wziąłem ją więc całą aby zaprezentować wam na Antyweb pytając jednocześnie które z wymienionych produkcji/usług wam się spodobały czy też w jakiś sposób was zainteresowały. Nie dzieliłem tego zestawienia na kategorię także mamy tutaj mały bałagan ale wierzę w to, że każdy jest w stanie odróżnić klasyczny e-commerce od usług B2B i ocenić takie usługi w odpowiedni sposób. Czekam na wasze komentarze, ciekawy jestem opinii na temat tej listy i startupów na niej występujących. Z pewnością kilka z nich zostanie osobno opisane na Antyweb.

Cloud Your Car

Cloud Your Car to narzędzie do monitorowania naszej jazdy samochodem, to wtyczka GPS która nadaje informacje o naszym położeniu do chmury, to aplikacja mobilna pokazująca wszystkie informacje o naszej jeździe, to narzędzie do kontroli floty samochodowej dla firm.

Everyday

Everyday to aplikacja typu TODO. Zarządzanie zdadaniami i taskami w przeglądarce, w formie dodatku do Chrome a wkrótce również z aplikacjami mobilnymi.

shorte.st

Shorte.st to skracacz linków. Co więcej można powiedzieć? Przy kliknięciu na link wyświetlana jest reklama, zyskami z reklamy serwis dzieli się z użytkownikami.

Prowly

Prowly to narzędzie dla PR-owców, baza z kontaktami, narzędzia do wysyłek mailingu, nowoczesna strona z materiałami prasowymi. Wszystko co tylko PR-owcom ułatwi życie.

AdERP

AdERP to system do zarządzania przedsiębiorstwem, system szyty na miarę pod indywidualne potrzeby klienta zaczynając od procesów produkcyjnych a kończąc na zarządzaniem marketingiem.

Homebook

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które ma nam pomóc w odświeżeniu lub całkowitej metamorfozie domu, mieszkania lub ogrodu.

Dinner Club

Dinnerclub.pl to platforma stworzoną dla wszystkich, którzy chcą łączyć przyjemność z gotowania i spędzania czasu z ludźmi. Czyli tworzymy wspólne wydarzenie pod nazwą "gotujemy wspólnie" zapraszamy znajomych, dobrze się bawimy, uczymy gotować i jemy.

Fiszkoteka

Fiszkoteka.pl to narzędzie do nauki języków obcych. Uczymy się jednak nie w klasyczny sposób ale za pomocą materiałów w formie fiszek i prostego i wygodnego serwisu www.

Petpetum

Petpetum.com uratuje twojego psa przed twoją sklerozą. Czyli e-commerce w modelu subskrypcyjnym gdzie głównym produktem jest psia karma i samo realizujące się zamówienia.

Kekemeke

Kekemeke. Zbieranie pieczątek jest fajne, ale kartoniki już nie. Gubią się, niszczą albo zapodziewają, kiedy są najbardziej potrzebne. Przez to klienci tracą nagrody, a Wasz program lojalnościowy sens. Aplikacja Kekemeke umożliwia zbieranie pieczątek i odbieranie nagród o wiele wygodniej niż w tradycyjny sposób. Bo telefon każdy ma zawsze przy sobie.

Zaprojektuj Ogród

Zaprojektuj Ogród to serwis, który nie tylko pomoże Ci zaprojektować swój ogród, balkon czy taras, ale również przypomni o niezbędnych pracach ogrodowych - od regularnego podlewania, przez odpowiednie nawożenie i przycinanie.

Mail Grupowy

MailGrupowy.pl pozwala Tobie i Twojej grupie na sprawną komunikację, organizację nauki, wymianę notatek i opinii. Sam wyszukuje materiały pasujące do Waszych przedmiotów. Mimo wspólnego adresu e-mail grupy, każdy z jej członków loguje się do skrzynki używając własnego konta lub Facebooka

Erudion

Erudion.pl toprzestrzeń komunikacji wewnętrznej, współpracy, rozwoju kultury wiedzy organizacji, budowy Plemienia Doskonałego :), Erudion przeznaczony jest zarówno dla małych kilkudziesięcioosobowych firm, jak i tych z potencjałem kilkutysięcznej społeczności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupPolska