16

Gdzie w internecie oglądać za darmo mecze FC Barcelony, Realu Madryt?

Informowaliśmy Was o rozszerzeniu oferty programowej Eleven Sports Network o mecze hiszpańskiej Primera Division. To dobra okazja, żeby zebrać w jednym miejscu wszystkie serwisy internetowe, gdzie bezpłatnie i legalnie można obejrzeć mecze ligi hiszpańskiej. FC Barcelona i Real Madryt (a od niedawna pewnie również Sevilla) mają nad Wisłą ogromną liczbę fanów, więc temat wydaje się szczególnie […]

Informowaliśmy Was o rozszerzeniu oferty programowej Eleven Sports Network o mecze hiszpańskiej Primera Division. To dobra okazja, żeby zebrać w jednym miejscu wszystkie serwisy internetowe, gdzie bezpłatnie i legalnie można obejrzeć mecze ligi hiszpańskiej. FC Barcelona i Real Madryt (a od niedawna pewnie również Sevilla) mają nad Wisłą ogromną liczbę fanów, więc temat wydaje się szczególnie istotny z punktu widzenia polskiego internauty.

Eleven Sports

2015-08-25_090449

Dla fanów piłki nożnej debiut Elevent Sports Network jest niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem. W tej chwili na kanałach sieci emitowane są już m.in. ligi włoska, francuska oraz właśnie hiszpańska. Mecze Barcelony, Realu Madryt i innych drużyn La Liga możemy oglądać całkowicie za darmo na stronie elevensports.pl. Transmisja jest realizowana w jakości HD oraz opatrzona polskim komentarze. Osadzony tam player wymaga do działania wtyczki Flash, co może utrudniać dostępność z poziomu urządzeń mobilnych. Ważnym dodatkiem jest program, w którym rozpisano transmisje na najbliższy tydzień. Każdy fan może dzięki temu bez trudu zaplanować swój terminarz na najbliższe dni.

Player.pl

2015-08-25_114112

Należąca do Grupy TVN platforma VOD Player.pl jakiś czas temu nawiązała współpracę z Elevent Sports Network, dzięki czemu na stronie usługi, a także w jej aplikacjach możemy uzyskać dostęp do obu kanałów sieci w jakości HD. Oglądanie ich wymaga założenia konta w serwisie, co jednak nie powinno stanowić dla nikogo trudności. Przewagą tego rozwiązania jest na pewno dostępność tych (oraz kilkunastu innych) programów na urządzeniach mobilnych. Prawdopodobnie mogą z nich korzystać również posiadacze niektórych Smart TV. Tutaj jednak sprawa się komplikuje, bo nie wszystkich – nasz redakcyjny Philips we wbudowanej aplikacji Player.pl nie posiadał sekcji kanały TV, a tym samym uniemożliwiał oglądanie transmisji z meczów Barcelony i Realu Madryt.

Strefa T-Mobile

2015-08-25_115725

Klienci T-Mobile otrzymują dodatkowe możliwości, bo mogą korzystać z usługi Strefa T-Mobile działającej w ramach opisywanego wyżej serwisu Player.pl. Teoretycznie mogłoby się wydawać, ze to dwie identyczne usługi. W praktyce jednak jest inaczej, bo Strefa T-Mobile daje dostęp do szerszej oferty programowej. Co jednak najważniejsze, oglądając mecze ligi hiszpańskiej (i każdej innej) w ramach tej usługi na urządzeniach mobilnych nie płacimy za transfer danych. Tym sposobem możemy być na bieżąco nawet podczas wakacyjnego wyjazdu, kiedy jedyny internet, na jaki możemy liczyć, to ten w telefonie lub tablecie.

STS TV

Facebook-20150825-112901

Platforma wideo działająca w ramach STS daje nam również dostęp do bezpłatnych transmisji ligi hiszpańskiej, a także innych rozgrywek piłkarskich. W odróżnieniu jednak od opisywanych wyżej usług mecze są opatrzone komentarzem w języku angielskim. Dla jednych będzie to wadą, dla innych zaletą. STS TV był przez dłuższy czas, w okresie hegemonii Canal+ na tym polu, jedynym w polskim internecie miejscem, gdzie można było obejrzeć legalnie transmisje zmagań hiszpańskich drużyn.

 

Materiał będzie aktualizowany, więc jeżeli z czasem pojawią się dodatkowe platformy z darmowymi transmisjami meczów ligi hiszpańskiej, dodamy je tutaj.