8

Gazeta zrobiła Groszki(pl)

Właśnie, gazeta.pl (kojarzona przez niektórych z gazetą wyborczą) uruchomiła nowy serwis o nieco dziwnej nazwie groszki.pl. Czym są groszki każdy widzi chociaż wprost nie jest to nigdzie napisane. Serwis dla kobiet (kolejny), w którym w lekkiej i bardzo strawnej formie kobiety mogą znaleźć ciekawe informacje dla siebie. Tak więc w groszkach mamy mix mody, stylu, […]


Właśnie, gazeta.pl (kojarzona przez niektórych z gazetą wyborczą) uruchomiła nowy serwis o nieco dziwnej nazwie groszki.pl.

Czym są groszki każdy widzi chociaż wprost nie jest to nigdzie napisane. Serwis dla kobiet (kolejny), w którym w lekkiej i bardzo strawnej formie kobiety mogą znaleźć ciekawe informacje dla siebie.

Tak więc w groszkach mamy mix mody, stylu, urody, lekkiej kuchni, najnowszych trendów a nawet trochę technologi (podanej w bardzo delikatnej formie). Każdy mężczyzna, który popatrzy na ten serwis swierdzi, że jest to kolejna strona kolorowego czasopisma dla Pań o wszystkim i o niczym. To jednak nie jest serwis dla mężczyzn.

Aby móc obiektywnie napisać o groszkach poprosiłem moją drugą połówkę o to, aby spojrzała na ten serwis i powiedziała jakie są jej pierwsze wrażenia, i oto co otrzymałem w zamian:

„..Serwis dla kobiet, ładne lekkie kolory, trochę o modzie trochę o jedzeniu – coś co lubią kobiety. Jest nawet forum dyskusyjne, na którym można porozmawiać. Zaraz, ale czy gazeta nie ma już serwisu o modzie i dla kobiet – no i na interi jest też coś podobnego”


Groszki

Jak widać obiektywna opinia użytkownika docelowego (jedynego jakiego mogłem znaleźć o tak późnej porze), jest raczej przychylna. Pytania, które zostały zadane są również dobre, co się stanie z serwisami gazety takimi jak moda czy kobieta? Wprawdzie kobieta to serwis nieco zapuszczony i pewnie czeka nas odgrzewanie kotleta, ale moda jest serwisem zrobionym dokładnie w tym samym stylu co groszki. Jak się okazuje, część treści na groszkach pochodzi z serwisu moda – ciekawe czy będzie również odwrotnie.

Podsumowując, widać, że gazeta.pl wykorzystuje wcześniej stworzone narzędzia (groszki zrobione są na tych samych mechanizmach i technologi co poprzednie serwisy) i stara się poszerzyć swój zasięg poprzez dotarcie do kobiet.

Moim zdaniem strategia ma dobre podstawy, kobiety są bardzo społecznościowymi użytkownikami – szybko przywiązują się do danego miejsca, czy też strony internetowej – potencjał kobiet to też zasobność i łatwość wydawania pieniędzy oraz nieco mniejszy pragmatyzm niż u mężczyzn.

Warto również zauważyć, że jest to kolejny serwis z stajni gazety, który jest uruchomiony w osobnej domenie – czyżby strategia ta przynosiła korzyści?