22

Gate Projekt – Wyciekła prezentacja nowych usług GG?

W jednym z komentarzy na Antyweb znalazłem ciekawy link do prezentacji Gate Project czyli nowej koncepcji Gadu Gadu na rozwój komunikatora lub też zupełnie nowej platformy komunikacji. W samym Gadu Gadu ostatnio sporo się dzieje – zmiana serwerów, numery do końca życia dla użytkowników itp. W ostatnim komunikacie prasowym można było wyczytać też krótką wzmiankę […]

W jednym z komentarzy na Antyweb znalazłem ciekawy link do prezentacji Gate Project czyli nowej koncepcji Gadu Gadu na rozwój komunikatora lub też zupełnie nowej platformy komunikacji. W samym Gadu Gadu ostatnio sporo się dzieje – zmiana serwerów, numery do końca życia dla użytkowników itp. W ostatnim komunikacie prasowym można było wyczytać też krótką wzmiankę na temat nowych projektów jakie firma prowadzi „Nowa infrastruktura ma m.in. za zadanie obsłużyć również nowe masowe projekty, które już w najbliższym czasie zostaną zaoferowane milionom internautów „.

Z powyższej prezentacji można wywnioskować, że Gate będzie czymś do wszystkie. Na slajdach widzimy fragmenty nowego Gadu Gadu (tak zakładam) dzięki któremu będziemy z jednego miejsca mogli utrzymywać kontakt z naszymi znajomymi (video, tekst, głos) grać z nim w gry wymieniać się zdjęciami itp. To jednak nie wszystko – prezentacja sugeruje, że oprócz wymiennych możliwości Gate będzie miał też coś wspólnego z RSS-ami, pocztą i newsami. Może oznaczać to (choć nie musi), że komunikator będzie rozbudowany o czytnik rss, integracje z pocztą itp. Właściwie pytanie czy są to plany związane z samym klientem czy też z nowym narzędziem jakie zamiast niego powstanie.Najciekawsze w całej prezentacji jest jednak na końcu – Projekt Gate ma być uruchomiony jeszcze w tym miesiącu!

Ponieważ nadal mam wątpliwości czy prezentacja ta jest prawdziwa dlatego wysłałem zapytanie do działu PR GG w celu potwierdzanie lub zaprzeczenia istnienia projektu Gate. Jeśli dostanę odpowiedz to oczywiście opublikuję informacje na blogu.