Netflix

Full HD 1080p na Netflix w Google Chrome i Firefox

Grzegorz Ułan
83

Z niezrozumiałych przyczyn Netflix blokuje wyświetlanie swoich filmów czy seriali w najwyższej rozdzielczości na dwóch popularnych przeglądarkach, czyli na Google Chrome i Firefoksie. Jeśli chcecie oglądać filmy w rozdzielczości 1920x1080 musicie korzystać do tego z przeglądarki Microsoft Edge na Windowsie albo z Safari na Mac OS. Na szczęście znalazł ktoś rozwiązanie, które wymusza w Chrome i Firefox wyświetlanie filmów w najwyższej rozdzielczości.

Co trzeba zrobić, by oglądać filmy i seriale na Google Chrome i Firefox w 1080 p? W zasadzie potrzebne są tu cztery rzeczy. Przede wszystkim musicie mieć odpowiednią prędkość transferu danych, minimum 5 Mb/s.

Druga rzecz to włączenie planu, który gwarantuje przesył materiałów w najwyższej rozdzielczości, czyli najdroższy za 52 zł. Pozwala on dodatkowo na wyświetlanie filmów na 4 ekranach jednocześnie. Czytelnicy w komentarzach informują, że działa też na środkowym planie za 43 zł, u mnie nie udało się tego potwierdzić, ale sprawdzaliśmy na dwóch różnych komputerach, jednak obsługujących Full HD.

Pozostając jeszcze w ustawieniach konta na Netfliksie, konieczne jest włączenie odtwarzania najwyższej jakości wideo.

Jak już mamy to wszystko wystarczy skorzystać z rozszerzenia do Google Chrome, o jego szczegółach możecie przeczytać na GitHub, a dowiedziałem się o nim na Hacker News. Co ciekawe, w komentarzach tam pojawiają się osoby, które nie były świadome tego ograniczenia w Google Chrome. W tym samym wątku znalazłem wtyczkę do Firefoksa.

Działa? Działa, oto Netflix w 720p przed zainstalowaniem rozszerzenia.

Po zainstalowaniu, wskakuje magicznie 1080p. Jeśli chcecie sami sprawdzić u siebie rozdzielczość na Netfliksie, możecie skorzystać z takiego skrótu klawiaturowego - CTRL+SHIFT+ALT+D.

Miłego oglądania w najwyższej rozdzielczości! Przy okazji zapraszam do naszej listy innych przydatnych porad dotyczących oglądania filmów na Netfliksie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot