9

Freezetab – w końcu jakaś sensowna alternatywa dla zakładek w przeglądarce

Freezetab rozszerzenie google chrome do zakładek
Mam problem z zakładkami w swojej przeglądarce. Regularnie czyszczę je, przeorganizowuje, tworze dziesiątki folderów, a i tak w rezultacie mam tam istne mydło i powidło. Na szczęście znalazłem dziś rozszerzenie do Google Chrome, które być może upora się z tym problemem.

Freezetab to dziś numer jeden na Product Hunt, wydaje się, że wpisuje się w potrzeby wielu użytkowników przeglądarek. Jego zasada działania opiera się na grupowaniu zakładek według różnych kryteriów, w miejsce folderów, które znamy z domyślnych zakładek.

Podczas zapisywania danej strony w Chrome dodajemy ją do istniejącego folderu lub tworzymy nowy, a ja już nie mam pomysłu na nowe. Mam folder Aktualne, Temat, Start, Prasówka, DoSprawdzenia, TematDP, Testy, Ostatnie, to już taka radosna twórczość. A znaleźć w nich coś później to droga przez mękę.

 

W Freezetab możemy dodawać grupy aktualnie otwartych stron, niezwykle przydatne przy opisywaniu jakiegoś tematu, możemy zapisać jednym klikiem cały zestaw źródeł, nazwać go i później wrócić do niego. Bez zajmowania miejsca na pasku ulubionych w przeglądarce.

 

Absolutnym numerem jeden w tym rozszerzeniu jest opcja wyświetlenia zapisanych stron według domen. Mamy tu posortowane według nazw stron, wszystkie linki które zapisaliśmy w danej domenie. Często nie pamiętam w którym folderze zapisałem dany temat, ale dobrze pamiętam na jakiej stronie. Tu szybko można dotrzeć do właściwego linku.

 

Podobnie jest z datami, w rozszerzeniu dostępny jest kalendarz, gdzie możemy sprawdzić linki według ich daty zapisania.

 

Poza tym, znajdziecie tu wiele innych opcji, które powinny się Wam spodobać, między innymi opcja wybieranie otwartych kart do zapisania – wszystkie, wszystkie z wyjątkiem bieżącej, wszystkie po prawej lub lewej stronie otwartej albo tylko te wskazane.

Wydaje mi się, że jak uda mi się przezwyciężyć przyzwyczajenie ładowania wszystkiego w pasek zakładek w przeglądarce, Freezetab może je z czasem zupełnie zastąpić. Już po kilku godzinach korzystania z tego rozszerzenia widzę, że mam tu ładnie wszystko uporządkowane w przeciwieństwie do bałaganu w folderach i pasku zakładek przeglądarki. Brakuje mi tylko importu aktualnych ulubionych, ale rozumiem, że kłóciłoby się to wtedy z opcją kalendarza.

Dokładny opis wszystkich funkcji rozszerzenia znajdziecie na stronie Freeztab.
Rozszerzenie do pobrania z Chrome Web Store.