21

Freelancerzy w Polsce – 43% zarabia do 5,000 PLN brutto miesięcznie

Infakt.pl przygotował bardzo moim zdaniem ciekawy raport dotyczący freelancerów w Polsce. Kliknij aby powiększyć Pozwolę sobie zacytować kilka wniosków z raportu a po resztę zapraszam na stronę z raportem: Najważniejsze wnioski Freelancerzy, którzy wypełnili ankietę prowadzą stosunkowo „młode” firmy. 71,41% z nich funkcjonuje nie dłużej niż 3 lata. Badani freelancerzy prowadzą działalność głównie w szeroko […]

Infakt.pl przygotował bardzo moim zdaniem ciekawy raport dotyczący freelancerów w Polsce.

Kliknij aby powiększyć
Pozwolę sobie zacytować kilka wniosków z raportu a po resztę zapraszam na stronę z raportem:

Najważniejsze wnioski

Freelancerzy, którzy wypełnili ankietę prowadzą stosunkowo „młode” firmy. 71,41% z nich funkcjonuje nie dłużej niż 3 lata.

Badani freelancerzy prowadzą działalność głównie w szeroko pojętych usługach. Przoduje handel i sprzedaż (16,83%), informatyka/programowanie (14,60%) oraz doradztwo i konsulting (11,01%).

Najczęściej wymienianym motywem założenia własnej firmy wśród ankietowanych była potrzeba niezależności (55,82%).

Freelancerzy wykazują się dużym poziomem optymizmu w prognozowaniu wyników finansowych swoich firm – 60,64% respondentów spodziewa się wzrostu dochodu w 2010 roku.

Badanych cechuje optymizm odnośnie wzrostu wyników finansowych, ale jednocześnie brakuje im satysfakcji z obecnych zarobków, co buduje obraz respondentów jako ludzi ambitnych, dążących do sukcesu finansowego.

Większość badanych powierza obsługę księgową swoich firm biurom rachunkowym lub zewnętrznym księgowym (67,95%).