Komputery i laptopy

Ten fotel dla graczy ma nawet miedź w piance, aby lepiej odprowadzać ciepło

Kamil Pieczonka
Ten fotel dla graczy ma nawet miedź w piance, aby lepiej odprowadzać ciepło
9

Fotele dla graczy są dzisiaj bardzo podobne, na tyle, że wygląda jakby większość z nich wyjeżdżała z tej samej fabryki. Na rynku można jednak znaleźć kilka ciekawszych modeli, które też są bardziej ergonomiczne. Tak zapowiada się Herman Miller Embody Gaming Chair.

Herman Miller i Logitech połączyli siły

Embody Gaming Chair w niczym nie przypomina standardowych foteli dla graczy, które wyglądają jak żywcem wyjęte ze sportowego samochodu. W tym modelu dominuje siedzisko, a oparcie jest tylko dodatkiem, choć jak się okazuje nadal bardzo istotnym. Tak naprawdę to tylko specjalna wersja dobrze znanego fotela Embody Chair od znanej w USA firmy Herman Miller. Firmowany przez Logitecha fotel ma kilka akcentów i specjalną kolorystykę, więc jak wam na tym nie zależy to można zaoszczędzić około 150 USD. To 10% sugerowanej ceny tego fotela, która została ustalona na 1495 USD.

Zanim powiecie, że to drogo to warto rzucić okiem ile tak naprawdę kosztują ergonomiczne fotele renomowanych marek jak np. Aeron, bez 1000 USD, czyli ponad 4000 PLN nie ma co nawet podchodzić do tematu. Tym bardziej, że na Embody Gaming Chair dostajecie aż 12 lat gwarancji, co samo w sobie świadczy o jakości tego produktu. Osobiście nie jestem przekonany czy byłbym w stanie wydać 6000 PLN na fotel, chociaż biorąc pod uwagę fakt, że spędzam w nim ostatnio po 8-12 godzin dziennie, to może to wcale nie taka zła inwestycja. Embody Chair posiada kilka bardzo ciekawych elementów, które znacznie zwiększają komfort użytkownika.

Zacznijmy od tego, że zarówno w siedzisku jak i oparciu nie ma typowej pianki, a specjalny materiał, który zapewnia bardziej punktowe podparcie. Według producenta poprawia to krążenie krwi, szczególnie w miejscach, które są mocno uciskane podczas siedzenia (sami sobie odpowiedzcie jakie to części ciała ;-)). Ponadto fotel zapewnia regulowane podparcie dla kręgosłupa, które można dowolnie dopasować do swoich pleców. Co ciekawego w wersji gamingowej, siedzisko nasycone jest miedzią, co ma poprawić zdolność do odprowadzania ciepła. Do tego dochodzi możliwość odchylania tak aby nie odrywać nóg od ziemi, czy regulacja podłokietników nie tylko na wysokość (można je też całkiem opuścić) ale również na boki. Ten fotel naprawdę możecie dopasować do siebie.

W tej cenie oczywiście trudno wymagać mniej, ale chyba wszyscy się zgodzimy, że dobry fotel to bardzo istotny element, jeśli spędzamy na nim większość dnia. Co więcej, jeśli jesteście zainteresowani, to na stronach Herman Miller można jeszcze zamówić dedykowane biurko z blatem o regulowanej wysokości za 1295 USD oraz uchwyt na monitor za jedyne 295 USD ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu