7

Opada mi szczęka i odliczam do premiery – For All Mankind to serial, który rządzi moją jesienią

Apple zaprezentowało pierwszy zwiastun swojego oryginalnego serialu For All Mankind od twórcy Battlestar Galactica i producenta Star Treka. Seria opowie o alternatywnej rzeczywistości, w której to sowieci zwyciężyli w kosmicznym wyścigu i jako pierwsi wylądowali na Księżycu.

Po krótkiej zajawce, którą Apple pokazało na poprzednim wydarzeniu, nie otrzymaliśmy do tej pory żadnych konkretnych materiałów promocyjnych z nadchodzącymi serialami i filmami. Ale wczorajsza prezentacja została wykorzystana jako moment, w którym zechciano podzielić się pełnym zwiastunem serialu For All Mankind, za który odp odpowiada Ronald D. Moore. Twórca Battlestar Galactica pokaże nam świat, w którym wyścig kosmiczny wcale się nie zakończył, a dopiero nabierze tempa i rumieńców po tym, jak na Księżyciu jako pierwsi wylądowali sowieci. Wśród twórców seriali znajdują się też Matt Wolpert i Ben Nedivi, natomiast Seth Gordon odpowiada za reżyserię.

Polecamy: Apple TV – seriale, programy i filmy zamówione przez Apple [lista]

W obsadzie znaleźli się Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Wrenn Schmidt, Shantel VanSanten oraz Jodi Balfour. Kinnaman, do tej pory znany z The Killing, Robocopa oraz Altered Carbon, wciela się w Edwarda Baldwina – jednego z najwyższych rangą astronautów NASA. Dorman i Jones zagrali parę Gordo i Tracy Stevensów z NASA. Klimatyczny zwiastun zrobił na mnie potężne wrażenie z kilku powodów, ale najważniejszym z nich jest oczywiście moja pasja związana z kosmosem i eksploracją przestrzeni.

Zwiastun For All Mankind – serial Apple o wyścigu kosmicznym

Nowy serial Apple będzie miał premierę jesienią na Apple TV+ – nowej usłudze VOD firmy z Cupertino, o której nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Jednym z najważniejszych pytań pozostaje to dotyczące ceny subskrypcji i dostępność, ponieważ Apple TV stało się aplikacją na iOS, macOS oraz telewizorach Samsunga, a platforma będzie też dostępna na przystawkach Apple TV oraz Apple TV 4K z tvOS. Czy to oznacza, że komputery PC zostaną pominięte przez brak aplikacji (na Windows nadal funkcjonuje iTunes) i zabraknie także wersji przeglądarkowej Apple TV+?

Spodziewamy się, że przed jesienią Apple wyjawi wszystkie te oraz inne podstawowe informacje, jak kwestie językowe. Być może na wrześniowym wydarzeniu, gdy zaprezentowane będą nowe iPhone’y