20

Firefox 13.0 gotowy do pobrania

Wprawdzie na głównej stronie Firefoxa widnieje jeszcze opcja pobrania poprzedniej wersji z numerkiem 12.0, ale wystarczy podmienić ten numer w linku do polskiej wersji na 13 i już możemy się cieszyć z nowego Firefoxa. Co nowego? Przede wszystkim nowy ekran startowy z szybkim dostępem do podstawowych funkcji. Odświeżeniu uległy też nowe karty. Teraz wyświetlają się […]


Wprawdzie na głównej stronie Firefoxa widnieje jeszcze opcja pobrania poprzedniej wersji z numerkiem 12.0, ale wystarczy podmienić ten numer w linku do polskiej wersji na 13 i już możemy się cieszyć z nowego Firefoxa.

Co nowego? Przede wszystkim nowy ekran startowy z szybkim dostępem do podstawowych funkcji.

Odświeżeniu uległy też nowe karty. Teraz wyświetlają się nam tutaj najczęściej odwiedzane strony. Moźna je edytować i usuwać.

Z pozostałych nowości należy wymienić domyślnie włączony protokół SPDY oraz gładkie przewijanie stron. W tej wersji nie będą też ładować się od razu poprzednio otwarte zakładki. Możemy je ręcznie przywrócić ikoną na głównej stronie.

Pełna lista zmian – http://www.mozilla.org/en-US/firefox/13.0/releasenotes/
Link do pobrania polskiej wersji 13.0
Windows – http://download.mozilla.org/?product=firefox-13.0&os=win&lang=pl
Mac – http://download.mozilla.org/?product=firefox-13.0&os=osx&lang=pl
Linux – http://download.mozilla.org/?product=firefox-13.0&os=linux&lang=pl

Korzystałem kilka dni z Firefoxa beta tej wersji, muszę przyznać, iż wyraźnie przyspieszył ładowanie stron. Polecam do sprawdzenia, nawet jeżeli korzystacie z innej przeglądarki, w celu porównania.