14

Polski system dla inteligentnego domu ma teraz sporo sensu. To może być hit

FIBARO na światowych rynkach funkcjonuje już od paru ładnych lat. Użytkownicy, jak i entuzjaści technologii IoT długo musieli czekać na niezwykle ważne i potrzebne integracje systemu z urządzeniami wiodących producentów. W trakcie targów CES Polacy przekazali nam radosną wiadomość - wreszcie stają się faktem.

CES w Las Vegas przyniosło nam bardzo obiecujące wieści dotyczące nowych integracji inteligentnego systemu FIBARO z innymi sprzętami smart home. Okazuje się, że od teraz możliwe jest sparowanie produktu z urządzeniami od Apple, Amazon, Google, Philips, Yale, Bose, Sonos, a także Yamaha. To oznacza, że gadżetami IoT spiętymi z centralką będziemy mogli sterować m. in. za pomocą głosu – za pośrednictwem głośników od Amazon, Apple, czy też Google.

Od początku rozwoju FIBARO uważaliśmy, że naturalnym systemem obsługi całego świata IoT przez człowieka jest swobodna mowa. Nie czekając na ruch gigantów w tym kierunku sami wprowadziliśmy rozwiązanie o nazwie Lili. W tej chwili integrujemy się z asystentami takich firm jak Apple, Google i Amazon. Jest to proste, bo przeszliśmy już drogę takiego wdrożenia „zanim to było modne”

~Maciej Fiedler, prezes zarządu FIBARO.

Fibaro termostat

Ale to nie wszystko, co od teraz potrafi FIBARO. System połączycie również z produktami multimedialnymi

Maniacy funkcji multimedialnych działających w ramach inteligentnych domów ucieszą się z możliwych integracji dedykowanych urządzeniom Bose, Sonos, Russound oraz Yamaha. Oddana społeczność skupiona wokół produktów polskiej firmy zapewniła obsługę sprzętów od iEast, Bang&Oulfsen, Musaic, Cocktail Audio, Pionieer, Onkyo, Denon, Nuvo i innych. Producent podał przykłady takich integracji: m. in. możliwe jest ściszenie muzyki o określonej godzinie – tak, aby nie przeszkadzała ona domownikom.

Cały czas rozwijane są integracje z urządzeniami od Yale, Danlock oraz DSC, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa domu. Zautomatyzowane reguły zabezpieczeń pozwalają zapomnieć użytkownikom o każdorazowym zamykaniu drzwi – FIBARO za pomocą ustalonych reguł zrobi to za nich.

Bardzo ważnym aspektem działalności FIBARO jest współpraca ze społecznością. Użytkownicy oraz pasjonaci tworzą własne integracje, które są dostępne w bezpłatnym sklepie działającym wewnątrz platformy. Lista tych dostępnych jest możliwa do podejrzenia tutaj.