16

Przenieś ulubione z przeglądarki do Feedly, udostępnili właśnie nową funkcję – Tablice

Podejrzewam, że jakbym opisał samą funkcję, większość z Was na koniec tego tekstu powiedziałaby, że to w przypadku darmowych kont, powielenie opcji Read later, ale wszystko zależy od sposobu konsumowania treści na różnych urządzeniach. Więc zacznę od tego, jak to u mnie wygląda.

Odkładanie artykułów na później na smartfonie

A więc ja tę funkcję odkładania na później, wykorzystuję na smartfonie, na desktopie w ogóle nie zaglądam w tę zakładkę, bo pewnie jest tam już zatrzęsienie artykułów.

Jak wykorzystuję? Powiązałem Feedly i Gmaila w serwisie do automatyzacji wybranych działań w sieci – IFTTT, przy pomocy tego appletu. Na smartfonie, kiedy rano jadę do biura albo wracam po południu i przeglądam Feedly, interesujące materiały oznaczam jako do przeczytania na później, co skutkuje wysłaniem ich na emaila. Gdy już jestem przy komputerze, wygodnie mogę się zapoznać z nimi już w desktopowej przeglądarce, po czym usuwam ze skrzynki odbiorczej.

Tablice w Feedly

Tablice w Feedly przydadzą mi się do treści znalezionych, jak już jestem przy komputerze, coby już nie zaśmiecać skrzynki w dzień. Przez jakiś czas próbowałem rozwiązania EmailThis, ale w ciągu dnia przychodzi mi tyle wiadomości, że ogarnianie dodatkowych z artykułami, z czasem przestało się sprawdzać i znowu zacząłem pakować artykuły w zakładki ulubionych.

Jak działają Tablice w Feedly? Przeglądając RSS-y, możemy wybrane pozycje przerzucać do stworzonej tablicy i po odhaczeniu wszystkich, zapoznać się tymi wybranymi na jednej tablicy. Możemy też stworzyć kilka tablic i wrzucać w nie artykuły z różnych kategorii.

Odkładanie artykułów na później na desktopie

W przypadku, gdy przeglądamy w sieci jakieś artykuły, możemy skorzystać z dedykowanego rozszerzenia – Save to Feedly Board. Będąc na danym artykule wystarczy kliknąć w jego ikonę i zapisać na wybranej tablicy.

Przenieś ulubione z przeglądarki do Feedly

Można to też potraktować jako swoistą listę zakładek, jak w przeglądarce, ale chyba bardziej praktyczną w korzystaniu z niej później. Pojemność ulubionych jest ograniczona, tutaj bez ograniczeń możemy wrzucać w różne tablice i zawsze możemy w nie wejść i przeglądać od najnowszych, nie martwiąc się o starsze.

Oczywiście, jeśli korzystacie z płatnej wersji Feedly, z nową funkcją Tablic, otworzy się przed Wami więcej możliwości, jak dzielenie się z zespołem wewnątrz Feedly lub na zewnątrz, korzystając na przykład ze Slacka czy podświetlanie zadanych słów kluczowych.

Osobiście spróbuję ją wykorzystać jako właśnie zakładki z artykułami. Stworzę kilka tablic w różnych kategoriach, dzięki czemu może uda się w końcu odchudzić ulubione w przeglądarce. A być może uda się pominąć i drugi sposób, z którego cały czas korzystam na smartfonie i wyuczyć jedną metodę składowania treści. Taką samą na urządzeniu mobilnym i na desktopie.