7

Feedly rezygnuje ze skracania linków,1,35 mld użytkowników Facebooka

Twórcy Feedly najwyraźniej wzięli sobie do serca kwestie bezpieczeństwa, bo postanowili wyłączyć swoja usługę skracania linków, która dotąd działała przy czytniku. Równolegle Facebook pochwalił się ciągle rosnącą liczbą użytkowników, która obecnie wynosi już 1,35 mld. Dużo? Mało? Koniec skracania linków w Feedly Zdaniem twórców Feedly skracanie linków nie jest dalej potrzebne w ich usłudze. Z […]

Twórcy Feedly najwyraźniej wzięli sobie do serca kwestie bezpieczeństwa, bo postanowili wyłączyć swoja usługę skracania linków, która dotąd działała przy czytniku. Równolegle Facebook pochwalił się ciągle rosnącą liczbą użytkowników, która obecnie wynosi już 1,35 mld. Dużo? Mało?

Koniec skracania linków w Feedly

feedly

Zdaniem twórców Feedly skracanie linków nie jest dalej potrzebne w ich usłudze. Z tego też powodu decydowali się wyłączyć ten mechanizm i zaoferować wszystkim „bardziej otwartą” sieć. Trudno stwierdzić, jaka jest oficjalna przyczyna. Wiadomo na pewno, że w ostatnim czasie Google zaczął podważać bezpieczeństwo tego typu usług, a bit.ly trafiło nawet na listę domen podejrzanych. Może Feedly chce tego uniknąć?

1,35  mld na Facebooku]

facebook-mobile

Facebook rośnie, mimo swoich i tak już ogromnych rozmiarów. Wyniki za 3 kwartał br. dość jednoznacznie wskazują na 1,35 mld aktywnych użytkowników w miesiącu. To właściwie tyle, ile populacji mają Chiny lub połączone USA i Europa. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba użytkowników Facebooka wzrosła o 14 proc. Co istotne 1,12 mld korzysta z Facebooka na urządzeniach mobilnych, co stanowi wzrost o 29 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Aplikacja TrueAchievments dla Xboksa One

Kolejna aplikacja debiutuje w sklepie dla Xboksa One. Tym razem jest to znana platforma do śledzenia i monitorowania osiągnięć na kosnolach i pecetach. Użytkownicy znajdą tutaj nie tylko informacje i statystyki na swój temat (jeśli podepną konto oczywiście), ale otrzymaja szereg innych, dodatkowych funkcji społecznościowych. Warto zwrócić na nią uwagę.