25

Feedly nie działa od dwóch godzin – atak DDoS i próba wyłudzenia pieniędzy

Skoro właśnie czytasz ten wpis, z pewnością nie wszedłeś tu do nas z Feedly. Ten chyba najpopularniejszy z czytników RSS zmaga się właśnie z atakiem DDoS. Jak czytamy na ich kanale na Twitterze, atak rozpoczął się około dwóch godzin temu. The service is under a denial of service attack. We are working with our network […]

Skoro właśnie czytasz ten wpis, z pewnością nie wszedłeś tu do nas z Feedly. Ten chyba najpopularniejszy z czytników RSS zmaga się właśnie z atakiem DDoS.

Jak czytamy na ich kanale na Twitterze, atak rozpoczął się około dwóch godzin temu.

Na ich blogu pojawiła się również szczegółowa informacja, gdzie dobitnie napisano, że to przestępcy i próbują właśnie wyłudzić od twórców tego czytnika pieniądze w zamian za przerwanie ataku.

feedly2

Obecnie, przy współpracy z ich dostawcami usług pracują nad tym, aby złagodzić skutki ataku. U mnie cały czas brak połączenia ze stroną, podobnie jak w aplikacji mobilnej. Przyznam, że nie przypuszczałem, że tak bardzo będzie mi brakować dostępu do tego narzędzia, aż sprawdzałem inne alternatywne rozwiązania, które gdzieś tam po drodze testowałem i zastałem tam niezliczoną liczbę nieprzeczytanych wiadomości. Pozostaje więc skorzystać z innych rozwiązań lub przeczekać, aż się uporają z tym atakiem.