24

Facebook znów namieszał, tym razem z Twoim e-mailem

Facebook zawsze zgrywa przejętego dobrem swoich użytkowników, ale już nie raz przekonaliśmy się, że niektóre działania podejmuje bez ich aprobaty, a co gorsze – bez powiadamiania ich nawet o tym. Jeżeli posiadacie konto na tym portalu, zaleciłbym sprawdzenie, który z adresów mailowych jest teraz ustawiony jako domyślny i widoczny na Waszym profilu. Facebook znów majstruje […]

Facebook zawsze zgrywa przejętego dobrem swoich użytkowników, ale już nie raz przekonaliśmy się, że niektóre działania podejmuje bez ich aprobaty, a co gorsze – bez powiadamiania ich nawet o tym. Jeżeli posiadacie konto na tym portalu, zaleciłbym sprawdzenie, który z adresów mailowych jest teraz ustawiony jako domyślny i widoczny na Waszym profilu. Facebook znów majstruje przy naszych kontach i zmusza do działania. Jak to odkręcić?

Po udaniu się na własnym profil byłem rzeczywiście zaskoczony, że jako jedyny widoczny w zakładce kontakt adres e-mail był ten, który jakiś czas temu skonfigurowałem na Facebooku. By to zmienić, wystarczy kliknąć „Edytuj” i w dodanych preferencjach wybrać, by inny adres był pokazywany na naszym profilu – przekreślone kółeczko oznaczać będzie, że ten adres nie jest aktualnie widoczny. Przy okazji poleciłbym także przejrzenie zawartości i ustawień innych sposobów skontaktowania się z nami, ponieważ mogliśmy coś do tej pory przegapić.

Skrzynka e-mail od Facebooka nie miała być i nie była rewolucją – w swojej prostocie ułatwia kontakt ze znajomymi, ale jeżeli chodzi o jakiekolwiek inne zastosowanie poczty internetowej po prostu nie ma szans z konkurencją. Sam podałem wielu osobom właśnie ten adres, ponieważ tak samo często odwiedzam portal społecznościowy co swoją skrzynkę pocztową, a do wymiany kilku zdań lepszy jest ten pierwszy. Dziwi mnie jednak zachowanie Facebooka, który ot tak zadecydował zareklamować swoją usługę kosztem swoich użytkowników. Czy to nie oni napędzają cały ten „bałagan”?

Źródło, grafika.