Moje przemyślenia

Facebook wprowadza subskrypcje. Nie trzeba będzie "przyjaźnić się" na siłę?

Szymon Barczak
Facebook wprowadza subskrypcje. Nie trzeba będzie "przyjaźnić się" na siłę?
20

Google+ naprawdę sporo zamieszał swoim nagłym pojawieniem się w sieci. Efekty potęgowało ciągłe dopieszczanie poszczególnych usług Google'a, na przykład w kwestii interfejsu. Gdyby tego było mało, serwis giganta wyszukiwarek zdobył pierwsze dziesięć milionów użytkowników zaledwie w 16 dni. Nic dziwn...

Google+ naprawdę sporo zamieszał swoim nagłym pojawieniem się w sieci. Efekty potęgowało ciągłe dopieszczanie poszczególnych usług Google'a, na przykład w kwestii interfejsu. Gdyby tego było mało, serwis giganta wyszukiwarek zdobył pierwsze dziesięć milionów użytkowników zaledwie w 16 dni. Nic dziwnego, że Facebook się przejął i zaczął odpowiadać nowymi funkcjami na posty typu 9 powodów by przesiąść się z Facebooka na Google+. Tym razem w serwisie Zuckerberga pojawi się możliwość subskrybowania wybranych użytkowników.

Facebook testuje obecnie wśród wybranej grupy użytkowników nowy przycisk w profilach użytkowników. Po kliknięciu Subskrybuj użytkownik zaczyna obserwować w serwisie wybraną osobę - nie będzie konieczne już zawieranie znajomości. Zuckerberg postanowił zatem wdrożyć mechanizmy od początku obecne w serwisach takich jak Google+ czy Twitter.

Z racji liczby generowanych przez użytkowników statusów, Facebook dodał do subskrybcji możliwość filtrowania treści, które chcemy otrzymywać na Tablicę. Więcej na ten temat rozwodzi się ReadWriteWeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook