5

Dwa seriale Facebooka, które na pewno obejrzę – premiera jednego z nich lada moment

Nastały ciekawe czasy - Facebook produkuje seriale. Tak naprawdę, to robi to już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz warto się nimi zainteresować. A dokładnie - dwoma z nich.

Gdy zajrzycie na podstronę Wikipedii poświęconą oryginalnym, czyli autorskim produkcjom Facebooka, to możecie się potężnie zdziwić. Ta lista programów Facebook Watch zawiera już kilkadziesiąt pozycji, a ja obstawiam, że wy nie słyszeliście jeszcze o żadnej z nich. Nic zaskakującego, skoro są dostępne tylko w języku angielskim, a co więcej, powstają głównie z myślą o amerykańskim widzu. Niektóre z nich to reality show lub programy informacyjne poruszające lokalne, amerykańskie tematy. Ogląda się całkiem miło, ale to tylko ciekawostka.

Dziś wszyscy produkują własne seriale – Facebook też

Queen America

In the world of beauty pageants, Vicki Ellis is infamous, ruthless… and effective. Catherine Zeta-Jones stars in Queen America, premiering November 21st, only on Facebook Watch.

Opublikowany przez Queen America Środa, 5 września 2018

Ale sytuacja może się zmienić. Na 21 listopada zaplanowano premierę serialu „Queen America” i jest to wyjątkowa z kilku powodów produkcja. Najważniejszym z nich jest fakt, że występuje w nim znana większości z was Catherine Zeta-Jones. Nie oglądaliśmy jej zbyt często na małym ekranie od lat 90., udzielała się głównie w hollywoodzkich produkcjach, choć od pewnego czasu nie ma raczej dobrej passy. Teraz będzie główną postacią w „Queen America” opowiadający o Vicki Ellis mającej pomóc Samancie Cole (Belle Shouse) w trakcie udziału w konkursie miss. Nie jest to produkcja skierowana do mnie, ale z ciekawości zobaczę choć jeden odcinek, by przekonać się na co stać Facebooka. Dlaczego? Ponieważ w niedalekiej przyszłości na Facebook Watch zadebiutuje coś, na co bardzo czekam.

„Limetown” zapewne mówi wam niewiele, ale to może się zmienić. Facebook zdecydował bowiem, że zamieni podcast o tym tytule w 10-odcinkowy serial. Produkcja audio skupia się na dziennikarce o imieniu Lia Haddock (zagra ją Jessica Biel), która stara się rozwiązać tajemnicę sprzed dekady – wtedy to w miasteczku Limetown, gdzie znajdował się ośrodek badań neurologicznych, zniknęło ponad 300 osób. Słuchowisko jest przegenialne – jeśli znacie język angielski, to gorąco zachęcam do odsłuchania, bo już 31 października premierę będzie mieć 2. sezon, a 13 listopada zadebiutuje książka pełniąca rolę prequela.